داخلی صفحه بوشهر خبر
 
وصیت شهیدی که پیکرش را در «پاتوقش» تشییع کنند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۲۶
از دست‌اندرکاران بنیاد شهید می‌خواهم که اگر ممکن است جنازه مرا از مقابل بسیج مستضعفین و یا در بسیج تشییع کنند تا این ساعت آخر و این دم آخر نیز گردوغبار پای بسیجیان بر جنازه من بیفتد تا شاید خداوند مرا در قیامت هم‌نشین بسیجیان قرار دهد.
وصیت شهیدی که پیکرش را در «پاتوقش» تشییع کنند
 
به گزارش «ایثار بوشهر» به نقل از خبرگزاری فارس؛ ای امت دلاور اسلام! بدانید تنها راهی که می‌تواند برایتان افتخار جاویدان به‌جای گذارد، اطاعت مطلق از ولایت‌فقیه است و دوم برادران پاسدار سفارشم به شما این است که شما فردای بزرگی دارید که هرکدامتان باید گردانندگان یک شهر و یا یک کشور باشید.
شبانه‌روز کسب معرفت کنید
لازم است که شبانه‌روز کسب معرفت کنید تا بتوانید پیام اسلام را به جهانیان برسانید. سوم پدر و مادرم را سفارش می‌کنم که بعد از مرگ من هیچ‌گونه ناراحتی نکنند که اگر ناراحت باشید من هم ناراحت می‌شوم. چهارم اما ای تو همسرم: فرزندانم را طوری تربیت کن که ادامه‌دهندگان راه پدر باشند و اسلحه خونین مرا از زمین بردارند و تا پیروزی نهایی با پیوستن به خودم، راهم را ادامه دهند.
شوق به خدمت در بسیج
در پایان از متصدیان بنیاد شهید می‌خواهم که اگر ممکن است جنازه مرا از مقابل بسیج مستضعفین و یا در بسیج عبور دهند تا این ساعت آخر و این دم آخر نیز گردوغبار پای بسیجیان بر جنازه من بیفتد تا شاید خداوند مرا در قیامت هم‌نشین بسیجیان قرار دهد که خدا می‌داند من شوق زیاد به خدمت در بسیج داشتم و هیچ‌وقت از خدمت در بسیج سیر نشدم. بار خدایا؛ ما را با شهدای بسیج محشور گردان. هم‌چنین از متصدیان تشییع‌جنازه‌ام می‌خواهم که هم در تشییع و هم در مراسم اگر دیدید که براثر گرمی و یا سردی هوا نامساعد بود، مراسم مرا نیز مختصر و کوتاه بگیرید زیرا راضی نیستم که مردم حزب‌الله برای خاطر من به رنج و زحمت بیفتند.
این بخشی از وصیت‌نامه سردار شهید «محمد خالدی» است که اول مردادماه مصادف با سالروز شهادت این بزرگ پاسدار اسلام است.
روحیه بسیجی سردار خالدی
ابراهیم بحرانی هم‌رزم شهید درباره او این‌چنین می‌گوید: شهید خالدی همچون مواقعی که در بسیج بود، خوش‌رو و مهربان بود. او روحیه بسیجی‌اش را در جبهه نیز حفظ کرده بود. او بیشتر از غذاهای ساده استفاده می‌کرد. به تمام بچه‌ها سر می‌زد. وقتی مطمئن می‌شد بچه‌ها غذاخورده‌اند، او هم‌غذا می‌خورد و اگر کسی غذا نخورده بود، غذای خود را به او می‌داد سرداری شجاع به‌تمام‌معنا بود و از دشمن بیم و هراسی نداشت.
حساسیت شهید نسبت به بیت‌المال
حسن دریانورد دیگر هم‌رزم شهید عنوان می‌کند: شهید دارای اخلاص و ایمان بالایی بود. او ایثارگر و شهادت‌طلب بود. وقتی در محل کار حاضر می‌شد، نسبت به اموال بیت‌المال خیلی حساس بود و رعایت می‌کرد و به دوستان تذکر می‌داد. او می‌گفت: این اموال مربوط به 60 میلیون نفر است و شما حق دخل و تصرف در آن را ندارید. فردی خنده‌رو بود. نسبت به بسیجیان خیلی احترام قائل بود و برادران پاسدار را تشویق به رعایت تقوا و اخلاق اسلامی می‌نمود. ایمان او در سطح بالایی بود و در بین دوستان نظیر نداشت.
فرماندهی شجاع
نماز را به جماعت به‌جا می‌آورد و اگر هم جماعت نبود در اول وقت اقامه نماز می‌نمود. فردی جذاب بود. فرمانده شجاعی بود که دیگران نیز از او درس می‌گرفتند. در جذب نیروها در جهت اعزام به جبهه نقش مؤثری داشت. وقتی باهم تنها می‌شدیم از شهادت صحبت می‌کرد. هر جا در جبهه به او مسؤولیتی می‌دادند، بچه‌ها سعی می‌کردند در گروه او جای بگیرند، زیرا رفتار خیلی خوبی با بچه‌ها داشت.
شهادت آرزوی دیرینه
در تیپ 13 امیرالمؤمنین (ع) جانشین فرمانده گردان بود، هر مأموریتی به او می‌دادند به نحو احسن انجام می‌داد. باوجودی که شهید خالدی و نیروهای تحت امر او در جزیره مجنون و شلمچه بودند و چهره آن‌ها خیلی خسته نشان می‌داد و به‌طرف مقر جهت استراحت می‌رفتند، دستور رسید که باید یک یا دو گردان برای خط پدافندی به جلو اعزام شوند که گردان شهید خالدی که بیشتر از یک روز استراحت نکرده بودند، اعلام آمادگی کردند و مجدداً به خط مقدم رفتند که در یک نبرد جانانه و تن‌به‌تن که منجر به کشته شدن تعداد زیادی از نیروهای عراقی شد، شهید خالدی نیز به آرزوی دیرینه‌اش رسید.
انتهای پیام/
کد مطلب: 298385