آثار نماز باید در تمام فعالیت‌های سازمانی جلوه داشته باشد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۹
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران و رییس شورای اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر بنیاد گفت: اگر دغدغه اصلی همه ما نماز باشد، تمام فعالیت‌های سازمانی با نماز گره می‌خورد و همه برنامه‌ها با آثار نماز همراه می‌شوند و ما در بنیاد به عنوان سازمانی فرهنگی که در حکومتی دینی فعالیت می‌کند باید برای نماز در همه فعالیت‌ها پیش‌بینی داشته باشیم.
آثار نماز باید در تمام فعالیت‌های سازمانی جلوه داشته باشد
 
به گزارش «ایثار»، حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی راد روز سه‌شنبه ۲۲ مردادماه در جلسه شورای اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر بنیاد شهید و امور ایثارگران با تبریک دهه ولایت و امامت و عید قربان گفت: زندگی حضرت ابراهیم (ع) دارای آموزه‌های بسیار زیادی است و نقطه اوج آن جایی است که خانواده خود را به صحرای بی‌آب و علفی می‌برد. این پیغمبر با این حجم از اخلاص بیان می‌کند که زندگی و تمام آزمون‌های سخت آن اگر منجر به تولید انسان‌هایی نمازخوان باشد موفقیت‌آمیز بوده است.
رییس شورای اقامه نماز بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: اگر دغدغه اصلی همه ما نماز باشد، تمام فعالیت‌های سازمانی با نماز گره می‌خورد و همه برنامه‌ها با نماز همراه می‌شوند و ما در بنیاد به عنوان سازمانی فرهنگی که در حکومتی دینی فعالیت می‌کند باید برای نماز در همه فعالیت‌ها پیش‌بینی داشته باشیم.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران تسهیل‌گری در زمینه نماز را مسئولیتی سازمانی در بنیاد عنوان کرد و گفت: مسیر نمازخوانی باید به گونه‌ای تسهیل شود که انسان نمازخوان به دلیل مشکلات و موانع بی‌نماز نشود. جامعه اسلامی مقاوم را نمی‌توان بدون نماز تصور کرد و کسی که نماز را اقامه می‌کند ولایت را سرپا نگه داشته است.
حجت‌الاسلام کاویانی راد ادامه داد: مسئولیت‌های امروز ما موقتی است، اما حسرت کارهای انجام نشده در دوران خدمت جزو ماندگارترین خاطرات بد انسان است و باید در زمینه کارها به‌خصوص در امر نماز به‌گونه‌ای کار کنیم که حسرتی در این زمینه برای ما باقی نماند.
وی در پایان گفت: حوزه‌ها و بخش‌های مختلف بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌توانند مسئولیت‌هایی را در زمینه اقامه نماز در سازمان بر عهده بگیرند و این کار می‌تواند زمینه فعال شدن تمام بخش‌ها را فراهم کند.
عباس کاهه مدیرکل حوزه نمایندگی ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این جلسه گفت: طی تفاهم‌نامه‌ای که با ستاد اقامه نماز داشتیم، وظایفی بر عهده ما گذاشته شده است و فعالیت‌های انجام شده در اجلاس سراسری نماز مطرح می‌شود.
دبیر شورای اقامه نماز، امر به معروف و نهی از منکر بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: با توجه به روند فعالیت‌ها و تجربیات باید با همفکری همدیگر برای تقویت فرهنگ نماز تلاش کنیم.
در ادامه این جلسه نیز سایر اعضا به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.
گفتنی است این جلسه با حضور حجت الاسلام حسن هنرمند مدیرکل مددکاری و مشاوره بنیاد، علیرضا کریمیان مدیرکل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بنیاد، عادل مهری مدیرکل دفتر دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر، سید مرتضی حسینی مدیرکل امور هنری بنیاد، رحیم نریمانی مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد، نرگس جلیلی مشاور امور زنان و خانواده رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و نمایندگان سایر ادارات کل در سالن جلسات معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد برگزار شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 301331