انعقاد تفاهم‌نامه اهدای آثار و اسناد مربوط به آزادگان به بنیاد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۲
تفاهم‌نامه اهدای اسناد و آثار تهیه شده مربوط به آزادگان توسط مسعود ده‌نمکی کارگردان و تهیه‌کننده سینما به معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران به امضا رسید.
انعقاد تفاهم‌نامه اهدای آثار و اسناد مربوط به آزادگان به بنیاد
 
به گزارش «ایثار» در آستانه سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی تفاهم‌نامه همکاری  برای اهدای 7 هزار 294 فایل صوتی گفت‌وگو، 63 هزار و 764 مطلب آماده سازی شده و 827 فایل فیلم مصاحبه و سایر اسناد آثار مربوط به آزادگان توسط مسعود ده‌نمکی کارگردان و تهیه‌کننده سینما به معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد به امضا رسید.
حجت‌الاسلام کاویانی راد در ابتدای این مراسم با تبریک اعیاد قربان و غدیر تصریح کرد: جای بسی خوشوقتی است که تکریم مقام آزادی، آزادگی و آزادگان در سال جاری با این اعیاد مبارک همزمان شده و امروز مجموعه اهدایی اسنادی ماندگار از آزادگان ماحصل تلاش‌های چندین ساله آقای ده‌نمکی و همکارانشان در اختیار بنیاد شهید و امور ایثارگران قرارگرفته است.
مسعود ده‌نمکی کارگردان و تهیه‌کننده سینما نیز در ادامه این مراسم بابیان اینکه آزادگان مظلوم‌ترین قشر ایثارگران هستند خاطرنشان کرد: ستاد رسیدگی به امور آزادگان درگذشته فقط مأموریت‌هایی ستادی داشت و رسالتی خاص برایش طرح نشده بود ولی به همت افرادی مانند مرحوم ابوترابی، مرحوم وکیلی و دیگر مسئولین این بخش، کارهای مهمی در ستاد آزادگان انجام شد که یکی از مهم‌ترین آن‌ها راه‌اندازی دفتر پژوهش بود، بنده در این واحد مشغول به کار شدم و پس از جمع‌آوری اطلاعات و دفترچه‌های آماری از آزادگان، 10 جلد کتاب با عنوان خاک‌ریز پنهان به چاپ رسید.
وی افزود: از حدود سال 1373 و پس از خروج از ستاد آزادگان بازهم جمع‌آوری آثار و اسناد آزادگان دغدغه من و همکارانم بود که درنهایت پس از 20 سال تلاش، ثمره آن گردآوری بیش از 7 هزار و 200 فایل صوتی است و این اسناد قابلیت تبدیل به صدها جلد کتاب را دارد.
حسین ظریف منش مدیرعامل بنیاد غدیر نیز در این مراسم طی سخنانی به بیان فلسفه و آداب غدیر و رسالت انسان‌ها در مقابل این رویداد عظیم پرداخت و پس از نقل خاطره‌ای از «میرودود سید شنوا» آزاده سرافراز با محوریت آزاده خلبان شهید لشگری، مراسم انعقاد تفاهم‌نامه معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد با مسعود ده‌نمکی کارگردان و تهیه‌کننده سینما برگزار شد.
گفتنی است در پایان این مراسم با حضور سید منصور میرمرادی معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد، حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد، مهدی ریاحی کیا مدیرکل توسعه منابع انسانی بنیاد، رحیم نریمانی مدیرکل اسنادوانتشارات بنیاد و حسین ظریف منش مدیرعامل بنیاد غدیر از آزادگان شاغل در معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد، آقایان حمیدرضا آقا رفیعی، جمال‌الدین امیدی، صراف شهریاری و میرودود سید شنوا تجلیل شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 301512