داخلی صفحه قم خبر
 
آزاده دفاع مقدس : آزادگان ذره ای از ارزشهای خود در دوران اسارت کوتاه نیامدند
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۶
میر ودود سیدشنوا در همایش سالروز ورود آزادگان به میهن در استان قم گفت: آزادگان از ارزشهای خود عدول نکردند و با ایستادگی اجازه ندادند عزت و عظمت کشور لگدمال شود.
آزاده دفاع مقدس :  آزادگان ذره ای از ارزشهای خود در دوران اسارت کوتاه نیامدند
 
به گزارش ایثار واحد استان قم، وی تاکید کرد: به فرمایش مقام معظم رهبری اگر نبود این صبر و مقاومت اسرا و تحمل خانواده ها در ایران مجبور بودیم به عراق امتیاز دهیم در دو سال آخر آنچه دشمن می خواست می گرفت اما این صبر وتحمل این اجازه را به دشمن نداد آزادگان زمینه عزت مندی ملت را فراهم کردند.
وی از شهید سرتیپ لشکری یاد کرد و اضافه کرد: خلبان لشکری شهریور 59 اسیر شد و فروردین 77 به وطن بازگشت 18 سال اسارت داشت و 12 سال در انفرادی بود، وی را بعنوان سند تجاوز ایران علیه عراق می خواستند، معرفی کنند. از وی خواستند در مقابل دوربین حاضر شود و علیه ایران شهادت دهد تا بهترین زندگی را برای وی فراهم کنند، اما با وجودیکه هیچ کس از زنده بودن وی اطلاعی نداشت حتی خانواده اش و 14 سال از اسارت وی می گذشت حاضر نبود از ارزشهای خود کوتاه بیاید.
سرانجام بعد از 18 سال وی آزاد شد  و لقب سالار آزادگان را به ایشان دادند وی در اثر شکنجه دشمنان جانباز 70درصد شد و سال 88 به مقام شهادت نایل آمد.
اتمام پیام/
کد مطلب: 302088