ایثار و شهادت مهم‌ترین دستاورد نظام در عرصه فرهنگ است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۸
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: در اوج قله فرهنگ ما جریان ایثار و شهادت قرار دارد که مهم‌ترین دستاورد نظام در عرصه فرهنگ محسوب می‌شود و تلاش برای ترویج و تبیین این فرهنگ مسئولیتی بسیار سخت و دشوار است که بر عهده بنیاد و تمام مسئولان قرار دارد.
ایثار و شهادت مهم‌ترین دستاورد نظام در عرصه فرهنگ است
 
به گزارش «ایثار»، یکصد و هفتاد و پنجمین جلسه شورای مشاورین وزرا در امور ایثارگران روز دوشنبه 28 مردادماه با حضور حجت الاسلام محمدحسن کاویانی راد معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران در محل شرکت صنایع شیر ایران برگزار شد.
حجت الاسلام کاویانی‌ راد در این جلسه ضمن تبریک عید غدیر خم، گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران در حوزه فرهنگی نیازمند تعامل گسترده و هدفمند با دستگاه‌ها و جریان‌های مختلف فرهنگی است و مشاورین وزرا در امور ایثارگران بهترین افراد برای برقراری این تعامل هستند.
وی ادامه داد: توجه به مقوله فرهنگ امری ضروری است و در اوج قله فرهنگ ما جریان ایثار و شهادت قرار دارد که مهم‌ترین دستاورد نظام در عرصه فرهنگ محسوب می‌شود و تلاش برای ترویج و تبیین این فرهنگ مسئولیتی بسیار سخت و دشوار است که بر عهده بنیاد و تمام مسئولان نظام قرار دارد.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه تمام مسئولان نظام علاقه‌مند به فرهنگ ایثار و شهادت هستند، افزود: باید از ظرفیت‌های مناسب موجود استفاده لازم را برد و بنیاد شهید و امور ایثارگران و تمام دستگاه‌ها از این فرصت طلایی استفاده کنند، زیرا توجه به فرهنگ ایثار و شهادت تنها مسئولیت بنیاد نیست و تمام دستگاه‌ها در این زمینه وظایفی دارند.
حجت الاسلام کاویانی راد افزود: خوشبختانه در حال حاضر مشارکت عمومی خوبی در زمینه فرهنگ ایثار و شهادت وجود دارد و علاوه بر دستگاه‌های دولتی، ده‌ها تشکل مردم‌نهاد در زمینه فرهنگ ایثار و شهادت دغدغه‌مند هستند، اما باید این حجم از انرژی و تلاش به سمت جریان واحدی هدایت شود تا از موازی کاری و انجام فعالیت‌های مشابه پرهیز شود و راندمان فعالیت‌ها افزایش یابد.
وی در پایان گفت: بندهای مختلفی از قوانین در کشورمان مربوط به حوزه فرهنگی ایثارگران است و تحقق و اجرایی شدن این قوانین نیازمند مشارکت همه دستگاه‌هاست.
عبدالله قدوسی مدیرعامل صنایع شیر ایران نیز در این جلسه پیشرفت‌ها و دستاوردهای کشور را مدیون فرهنگ ایثار و شهادت دانست و حفظ این فرهنگ را وظیفه‌ای همگانی عنوان کرد.
مشاورین وزرا در دستگاه‌های اجرایی نیز در این جلسه به ارائه گزارشی از فعالیت‌های حوزه ایثارگران دستگاه‌ها پرداختند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 302543
 


 
 
شهدا، رکن هویت و امنیت ما
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...