داخلی صفحه فارس خبر
 
معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس تبیین کرد
امروز بیش از هر زمان دیگر جامعه نیازمند ترویج دین و فرهنگ شهادت است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۹
محمدی با اشاره به اینکه حسینیه های شهید توسعه، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را در دستور کار قرار داده اند و ترویج نماز، فریضتین و دین از دیگر کارهای این حسینیه هاست، گفت: امروز بیش از هر زمان دیگر جامعه نیازمند ترویج دین و فرهنگ شهادت است.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز ، «سید علی محمدی»، امروز (چهارشنبه 6 شهریور) در همایش تجلیل از متولیان حسینیه های فعال شهدا در سطح فارس که در سالن شهید دستغیب، حرم مطهر حضرت شاهچراغ (ع)، برگزار شد، گفت: ترویج فرهنگی دینی و شهدا نیاز به مروجینی دارد که خادمین شهدا از جمله این مروجین هستند.
 
معاون فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان فارس با اشاره به اینکه متولیان حسینیه های شهید برنامه های متنوعی را برای ایام دهه محرم خواهند داشت، اظهارداشت: بیش از هفت هزار حسینیه در کشور وجود دارد و در کنار این حسینیه ها یک هزار و 88 حسینیه شهید هم در کشور فعال است که 82 مورد آن در فارس واقع شده است.
 
وی با یادآوری این مطلب که حسینیه های شهید توسعه، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را در دستور کار قرار داده اند و ترویج نماز، فریضتین و دین از دیگر کارهای این حسینیه هاست، افزود: امروز بیش از هر زمان دیگر جامعه نیازمند ترویج دین و فرهنگ شهادت است.
 
محمدی با تاکید بر اینکه حسینیه های شهید بخشی از منزل شهید و ایثارگر است که این به روح معنوی مراسم می افزاید، یادآور شد: در همه حسینیه های شهید کارهای ترویجی شکل می گیرد اما بیش از 50 حسینیه آن فعال تر هستند.
 
این مقام مسئول اضافه کرد: اساس کار حسینیه ها باید انتقال فرهنگ دینی و شهادت باشد چرا که نسل جدید ما امروز نیازمند و تشنه این فرهنگ است.
 
به گفته محمدی، امروز جامعه نیازمند ایثار اجتماعی است و آسیب های اجتماعی به خاطر تعطیل شدن ایثار اجتماعی محسوب می شود و آن می تواند موجب رشد فرهنگی و مصون شدن کشور از آسیب های اجتماعی است و از این رو حسینیه های شهدا باید به سوی ایثار اجتماعی برود.
 
وی افزود: می توان امروز حسینیه های شهدا را وقف کرد تا پس از فوت متولی، این حسینیه شهید تعطیل نشود.
کد مطلب: 304143
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور