داخلی صفحه البرز خبر
 
مهم‌ترین کارکرد قیام امام حسین علیه‌السلام حفظ و بقای اسلام بود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۴۶
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز گفت: مهم‌ترین کارکرد قیام امام حسین علیه‌السلام حفظ و بقای اسلام بود.
مهم‌ترین کارکرد قیام امام حسین علیه‌السلام حفظ و بقای اسلام بود
 
به گزارش ایثار واحد خبر استان البرز سلیمان رستمیان صبح امروز 10 شهریور در جلسه شورای معاونین با گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران و تسلیت ایام عزاداری سالار شهیدان حضرت سیدالشهدا علیه‌السلام مهم‌ترین کارکرد قیام امام حسین علیه‌السلام را حفظ و بقای اسلام دانست و گفت: هدف نهضت سیدالشهدا علیه‌السلام در درجه نخست حفظ اسلام و استمرار شهادت به توحید و نبوت بر ماذنه های جامعه بود، چراکه اگر این مؤلفه‌های مهم از صفحه جامعه محو می‌شد دیگر چیزی از اسلام باقی نمی‌ماند.
وی در ادامه با تأکید بر اینکه نهضت عاشورا روح مقاومت اسلامی را در جامعه زنده کرد تصریح کرد: شهادت امام حسین علیه‌السلام و یاران باوفایش زمینه بیداری امت اسلامی را فراهم ساخت.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز در بخش دیگر راه شهیدان را در امتداد قیام امام حسین علیه‌السلام و جریان فرنگی عاشورا دانست و افزود: شهدا جان خود را در جهت اقتدار، عزت و ابروي اين نظام تقديم کردند و حرکت شهدا نشاءت گرفته از شهداي دشت کربلاست.
رستمیان گفت: رسالت دفاع از ارزش‌های اسلامی امروز بر دوش ما مسئولین است تا در امتداد قیام امام حسین علیه‌السلام و راه شهدا ارزش‌های نظام اسلامی دفاع کنیم.
 
کد خبر 98/320
انتهای پیام/
کد مطلب: 304660