عزت و افتخار کشور مدیون جان‌فشانی ایثارگران است
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۳
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان بر لزوم انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های آینده تاکید کرد و گفت: عزت و افتخار کنونی ایران اسلامی در تمامی عرصه‌های مختلف، مدیون جان‌فشانی و گذشت ایثارگران در دفاع مقدس است.
عزت و افتخار کشور مدیون جان‌فشانی ایثارگران است
 
به گزارش «ایثار»، رضا نجفی صبح امروز در نشست کمیته ایثارگران هفته دفاع مقدس که در محل سالن اجتماعات بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان برگزار شد، اظهار کرد: شهدا و ایثارگران دفاع مقدس و مدافع حرم با هدف استمرار راه و سیره امام حسین(ع) و شهدای کربلا که حراست از ارزش‌های اسلام در جبهه‌های حق علیه باطل است در این سنگر حضور یافتند.
وی افزود: شهدا از جان و مال خود گذشتند تا ارزش‌های اسلامی در جامعه بیش از گذشته پررنگ شود و با تاسی از مکتب امام حسین(ع) راه را از بیراهه جدا کردند و به قربت الی الله رسیدند.
وی خاطرنشان کرد: امروز به برکت مجاهدت‌های شهدا و ایثارگران در هشت سال دفاع مقدس، امنیت و آرامش با وجود کارشکنی‌های مختلف دشمنان در کشور حاکم است. اگر رشادت‌ها و دفاع جانانه فرزندان این مرز و بوم نبود، امروز وضعیت مشخصی نداشتیم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان بر لزوم انتقال فرهنگ ایثار و شهادت به نسل‌های آینده تاکید کرد و گفت: عزت و افتخار کنونی ایران اسلامی در تمامی عرصه‌های مختلف، مدیون جان‌فشانی و گذشت ایثارگران در دفاع مقدس است.  
نجفی در ادامه به برنامه‌های پیش‌بینی شده توسط این اداره کل در هفته دفاع مقدس اشاره کرد و رسالت هر کدام از ارگان‌های مربوطه را اعلام کرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران  استان کردستان گفت: اگر فرهنگ ایثار و شهادت بر مملکت غالب شود، چشم طمع دشمنان بر این سرزمین کور خواهد شد.
سید محمدجلال زمانی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثار گران استان کردستان نیز در این نشست اظهار کرد: دوران دفاع مقدس آیینه تمام نمای حرکت عظیم مردمی و مشارکت عمومی است.
وی گفت: تقارن هفته دفاع مقدس با ماه محرم و ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) فرصت مغتنمی است تا فرهنگ عاشورا را با شهدای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس پیوند دهیم و برنامه‌ها را در فضای مراسم محرم اجرا کنیم.
زمانی با بیان اینکه مراسم عطر افشانی مزار مطهر شهدا در ۱۹ هزار گلزار در سراسر کشور و به تبع آن در استان برگزار می‌شود، یادآور شد: عطرافشانی مزار شهدا روز پنجشنبه ۴ مهرماه به نام شهیدان، جانبازان، آزادگان و فخرآفرینان در گلزار مطهر شهدای بهشت محمدی سنندج با سخنرانی یکی از فرماندهان نظامی و انتظامی برگزار خواهد شد. 
وی با اشاره به اینکه در هفته دفاع مقدس هشت کمیته عهده‌دار برگزاری مراسم‌ها و برنامه‌های مختص به این ایام است، ادامه داد: اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران کردستان موظف به اجرای یکی از این کمیته‌ها است.
زمانی در پایان به برنامه‌های اجرایی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان در هفته دفاع مقدس اشاره و تصریح کرد: برگزاری زنگ ایثار و شهادت، نصب بنر و پلاکادر، عطرافشانی مزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران دوران دفاع مقدس در طول این هفته انجام می‌شود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 305711
 


 
 
شهدا، رکن هویت و امنیت ما
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...