عاشورا، ريشه انقلاب اسلامی و رمز پيروزی آن است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۴
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی پیروزی انقلاب اسلامی ایران را تاثیر گرفته از قیام عاشورا عنوان و تاکید کرد: عاشورا، ريشه انقلاب اسلامی و رمز پيروزی آن است و همه شهدا در وصیت نامه‌های خود به ترویج مکتب اسلام ناب محمدی(ص) توصیه کرده‌اند.
عاشورا، ريشه انقلاب اسلامی و رمز پيروزی آن است
 
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام حسین معصومی در دیدار با خانواده جانباز و آزاده متوفی «محمد احمدزاده» در مشهد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای کربلا گفت: امام خمينی(ره) نهضت امام حسين(ع) را سرچشمه همه قهرمانی‌ها و پايداری‌ها عنوان کرد و تأثير عملی آن را در رهایی از ظلم و رسيدن به سعادت و آزادگی برای جهانيان آشكار ساخت.
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی عاشورا را مورد اشاره قرار داد و افزود: تاریخ بشریت، انقلاب‌های خونین بسیاری را تاکنون تجربه کرده است، اما فقط پیام حیات‌بخش عاشورا است که پس از گذشت قرنها، همانند خورشیدی فروزان راهنمای انسان‌های آزادی‌خواه است.
وی پیروزی انقلاب اسلامی ایران را تاثیر گرفته از قیام عاشورا عنوان و تاکید کرد: عاشورا، ريشه انقلاب اسلامی و رمز پيروزی آن است و همه شهدا در وصیت نامه‌های خود به ترویج مکتب اسلام ناب محمدی(ص) توصیه کرده‌اند.
حجت الاسلام معصومی با بیان اینکه شهدای کربلا بهترین الگوی بصیرت هستند، افزود: شهدای کربلا راه درست را تشخیص دادند و در رکاب امام حسین(ع) باقی ماندند تا به مقام والای شهادت دست یافتند. 
وی با اشاره به اینکه عاشورا بصیرت و شناخت راه درست در زندگی است، خاطرنشان ساخت: شهدای کربلا به بصیرت دست یافتند و  راه درست را به آیندگان نشان دادند.
مدیرکل بنیاد خراسان رضوی با بیان اینکه مجالس شهدا، مجالس نجات ملت است، ادامه داد: با بهره‌گیری از برکات مجالس عزاداری سیدالشهدا(ع) می‌توانیم بیش از پیش رسالت حقیقی امام را در حادثه کربلا بشناسیم و در این مسیر متحول و مجهز به ابزار بصیرت شویم.
جانباز و آزاده سرافراز متوفی محمد احمد زاده در 18 آبان 1332 در مشهد چشم به جهان گشود و در 16 آذر 1397 پس از گذشت سال‌ها جراحات دوران اسارت از ناحیه دندان‌ها، بینی، کتف، گردن، پاها و گوارش، آسمانی شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 305947