داخلی صفحه قم خبر
 
​معلم شهید قاسم نیا از حضور در کلاس درس و جبهه تا شهادت در بمباران هوایی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۲
شهید محمد حسین قاسم نیا از فرهنگیان استان قم بود، که در سال 67در بمباران هوایی مناطق مسکونی قم به همراه پدرش شهید مسلم قاسم نیا به شهادت رسید.
​معلم شهید قاسم نیا از حضور در کلاس درس و جبهه تا شهادت در بمباران هوایی
 
 به گزارش خبرنگار دفاع پرس از قم، معلم شهید محمد حسین قاسم نیا ازشهدای فرهنگی قم است که چندین بار حضور در جبهه ها داشت و وقتی به مرخصی آمد بر اثر بمباران هوایی دشمن به همراه پدرش در محله چاله کاظم قم به شهادت رسید.
شهید قاسم نیا متولد سا ل46 در قم است، وی چندین بار بعنوان نیروی بسیجی عازم جبهه شد و همزمان با قبولی در دانشسرای تربیت معلم و حضور در دوره دوساله در سال 66 بعنوان معلم ابتدایی در علی آباد قهستان قم مشغول خدمت شد. محمد احمدی همرزم شهید و از جانبازان دفاع مقدس که علاوه بر حضوردر جبهه از دوره دانش آموزی و سپس تربیت معلم نیز با شهید قاسم نیا همراه و مانوس بوده و دراین رابطه می گوید: هر یک از ما چندین نوبت به جبهه اعزام شدیم اما اول بار که همزمان حضور یافتیم سال 63 گردان امام سجاد (ع) بود. ابتدا برای آموزش به سد دز رفتیم سپس به مدت 6ماه به سردشت اعزام و شهید محمد حسین در رسته کمک آر پی جی و من بی سیم چی بودم.
 وی بیان اشت: سال 64 دیپلم گرفتیم و همان سال تربیت معلم پذیرفته شدیم، در دوره تربیت معلم نیز به جبهه اعزام شدیم و در سوسنگرد در عملیات والفجر هشت منطقه فاو شرکت کردیم اعزام ما به جبهه تا سال 66و عملیات والفجر 10ادامه داشت و اول مهر 66 بعنوان معلم به آموزش و پرورش قم معرفی شدیم.
 شهید قاسم نیا در مدارس روستای علی آباد تدریس را آغاز کرد بعد از عملیات والفجر 10 برای مدتی مرخصی آمدیم. زمستان سال 66 اوج حملات هوایی بود چهار راه سجادیه قم هدف بمبارارن هوایی قرار گرفت و جمع زیادی از عزادارن ایام فاطمیه (س) به شهادت رسیدند. منزل شهید قاسم نیا تخریب شد خانواده این شهید نقل مکان کردند و در چاله کاظم مستقر شدند. در فروردین سال 67 براثر اصابت موشک به منزل ایشان شهید محمد حسین و پدرش به شهادت رسیدند و در گلزار شهدا به خاک سپرده شدند. محل بمباران و شهادت این دو شهید عزیز به میدان موشکی معروف است.
 وی تاکید می کند: وی جوانی خوش خلق و دارای جاذبه های قوی بود و نسبت به تکالیف مذهبی و معنوی تقید خاصی داشت.
 
کد مطلب: 306691
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور