بیانیه تشکل‌های شاهد و ایثارگر به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۳
تشکل‌های شاهد و ایثارگر با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس، این دوران را یکی از حساس‌ترین و بارزترین برهه‌های حیات راستین ملت شهیدپرور ایران در حفظ و اعتلای نظام مقدس جمهوری اسلامی و حراست از مرزهای عزت و شرف این مرز و بوم دانستند.
بیانیه تشکل‌های شاهد و ایثارگر به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس
 
به گزارش «ایثار»، متن کامل این بیانیه به این شرح است:
«بسمه‌تعالی»
 هر ساله روزهای آخر شهریورماه، یادآور حماسه بزرگی است که فرزندان غیور این مرز و بوم، با تکیه بر خداوند متعال و گوش به فرمان ولی امرشان حضرت امام خمینی (ره)، هیمنه پوشالی ابرقدرت‌ها را درهم شکستند و با هشت سال دفاع مقدس و مقاومت جانانه در مقابل نیروهای مزدور بعثی و اتحاد جهانی ابرقدرت‌ها، درسی بزرگ و فراموش نشدنی به استکبار جهانی و سلطه‌گران دادند.
 بی‌هیچ تردیدی این فرهنگ «ایثار و شهادت» بود که دشمنان تا بن دندان مسلح را به شکست کشانید و این دوران طلایی و غرورآفرین را به شمعی فروزان در تاریخ جهان تبدیل ساخت. دوران دفاع مقدس نشان داد که اگر اراده عمومی یک ملت با مقاومت و ایثار عجین شود، هیچ نیرویی را یارای مقابله با آن نیست و اگر این اراده تحت هدایت رهبری عالمانه قرار گیرد، دیگر هیچ مانعی تاب مقاومت در مقابل سیل خروشان پیشرفت آن را نخواهد داشت.
 اکنون این گنجینه ارزشمند فرهنگ دفاع مقدس و ایثار و مقاومت ملت ایران، همانطور که امام راحل پیش‌بینی می‌کردند، با هدایت خلف صالح ایشان حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مدظله العالی) مرزهای جغرافیایی را درنوردیده و با بیداری ملت‌های مسلمان تحت ستم سراسر گیتی، هراس و استیصال را به کانون‌های نامشروع قدرت جهانی تحمیل کرده است؛‌ به طوری‌که از فرط ناتوانی اقدامات سخیف و غیرانسانی را در دستور کار خویش قرار می‌دهند.
 اینک در آستانه سی و نهمین سالگرد آغاز هفته دفاع مقدس، تشکل‌های شاهد و ایثارگر ضمن گرامیداشت یاد و خاطره آن دوران سراسر نور و تکریم نسبت به مقام والای شهدا و ایثارگران گرانقدر و نیز تجدید میثاق با آرمان‌های امام راحل و شهدا، عزم و آمادگی همه‌جانبه خود را جهت نیل به اهداف مقدس انقلاب اسلامی و حرکت جدی در راستای اجرای تدابیر مقام معظم رهبری در سال «رونق تولید» با عزم ملی و مدیریت جهادی اعلام می‌دارند.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 307185
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...