داخلی صفحه گیلان خبر
 
بیانیه اداره کل بنیاد شهید وامورایثارگران استان گیلان بمناسبت فرارسیدن هفته دفاع مقدس
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۵
 
به گزارش ایثار گیلان و به نقل از پایگاه خبری لیجار ، بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در بیانیه‌ای با گرامیداشت سی و نهمین سالگرد دفاع مقـدس،تبیین اهـداف و آرمان‌های مشترک نهضت عاشورا و هشت سال دفاع مقدس برای نسل جوان را ضامن نهادینه سازی روح بصیرت، استکبار ستیزی، سلحشوری و حماسه سازی در کالبد نیروهای مدافع انقلاب و میهن اسلامی دانست.

در این بیانیه آمده است:
در سی ویکمین روز شهريور ۱۳۵۹ با حمله هوايي و زمینی ارتش بعث به شهرهاي غرب و جنوب ايران،جنگ ۸ ساله رژیم بعثی صدام حسين عليه ايران آغاز شد. اين جنگ ۱۹ ماه پس از پيروزي انقلاب اسلامي اتفاق افتاد كه مردم ایران طبعاً به بازسازي كشور و آرامش و سازندگي مي‌انديشيدند .
انقلاب اسلامي در برابر نظامهاي لائيكي مورد نظر غرب در منطقه،با صراحت احياء مذهب را جلا مي‌داد.علاوه بر آن قدرتهاي بزرگ از اين نگران بودند كه ثبات مورد نظر آنان در خاورميانه با تثبيت انقلاب اسلامي و جمهوري اسلامي ايران به خطر افتد.به همين دليل امريكا و هم پیمانانش موضع ضد انقلابی متحدی را با نام جنگ علیه انقلاب نوپای ایران اسلامی گرفتند.
امام رحمت الله علیه با نیروی عظیم و اندیشمندانه مردمی بنام بسیج و نهاد جان برکف سپاه پاسداران و ارتش سلحشور با اندک تجهیزات نظامی وسلاح ایمان درحماسه های جاویدان هشت سال دفاع مقدس با نثار جان وهستی،آنچنان مردانه ایستادگی ودفاع نمودند که درتاریخ بی سابقه و تنها در این جنگ بود که حتی یک وجب از خاک میهن عزیز بدست دشمن نیفتاد بلکه فتوحات آن نیز از همه جنگهای بیشتر بود.جادارد یاد وخاطر رزم آوران دلاور،شهیدان گلگون کفن و رزمندگان مخلص به اسلام،امام و انقلاب اسلامی را گرامی داشته و به نمایندگی از خانواده بزرگ ایثارگران استان گیلان فرا رسیدن هفته دفاع مقدس یادآور حماسه غرورآفرین رزمندگان اسلام درهشت سال دفاع جانانه را ابتدا به محضر صاحب و ولی عصر امام زمان (عج) ، رهبر فرزانه انقلاب،ملت ایران ومردم شریف استان گیلان تبریک وتهنیت عرض نموده وامیدوارم به یاری خداوند درپناه حضرت بقیه الله همه ملت بویژه رزمندگان عزیز نیروهای مسلح موید وپیروز باشند . ان شاءا…
عبداله پاکاری
مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان

انتهای پیام

لینک خبر
کد مطلب: 308097