داخلی صفحه قم خبر
 
برگزاری بیش از 280 مراسم فرهنگی در گلزار شهدای بهشت معصومه(س)
تاریخ انتشار : دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۲۹
مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم از برگزاری بیش از 280 مراسم فرهنگی در گلزار شهدای بهشت معصومه خبر داد.
برگزاری بیش از 280 مراسم فرهنگی در گلزار شهدای بهشت معصومه(س)
 
عبدالحمید وکیلی پیش از ظهر امروز در مراسم غبارروبی گلزار شهدای آرامستان بهشت معصومه(س) که با حضور شهردار و مدیرانشهری در این آرامستان برگزار شد، با بیان اینکه 396 شهید مدافع حرم مطهر حضرت زینب(س) در گلزار شهدای این آرامستان مدفون شده‌اند اظهار کرد: این شهدا از کشورهای ایران، افغانستان، پاکستان و بحرین در گلزار شهدا مدفون هستند و پنج شهید گمنام دفاع مقدس و 21 شهید انقلاب هم در این گلزار شهدا دفن شده‌اند.
وی با اشاره به اقدامات فرهنگی صورت گرفته در آرامستان بهشت معصومه تصریح کرد: اقدامات در این آرامستان با محوریت گلزار شهدا و با حضور خانواده‌های شهدای مدفون در این گلزار برگزار می‌شود.
مدیرعامل سازمان آرامستان‌های شهرداری قم یکی از اقدامات ویژه این سازمان را راه‌اندازی نرم افزار «عزم زیارت» عنوان کرد و افزود: این نرم‌افزار در دو قالب آندروید و تحت وب آماده‌سازی شده و مخاطبان می‌توانند از هرنقطه در دنیا گلزار شهدا را به طور مستقیم مشاهده کنند.
وی همچنین ارائه اطلاعات و مطالب تخصصی در خصوص شهدا در قالب این نرم‌افزار را یادآور شد و گفت: در سال حدود 280 مراسم در این گلزار شهدا برگزار می‌شود که سپاه امام علی‌بن ابیطالب(ع)، حوزه‌های علمیه، موسسات و نهادهای مختلف در برگزاری این مراسمات همکاری دارند.
کد مطلب: 309237
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور