داخلی صفحه همدان خبر
 
طی مراسمی:
بنیاد شهید ۴۵۰۰ جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی همدان اهدا کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۴
بنیاد شهید و امور ایثارگران استان همدان ۴ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب به کتابخانه‌های عمومی استان همدان اهدا کرد.
 
به گزارش ایثار همدان، پس از انعقاد تفاهم نامه همکاری بین نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و سازمان بنیاد شهید و امور ایثارگران مبنی بر انتقال کتاب‌های تخصصی حوزه ایثار و شهادت به کتابخانه‌های عمومی کشور، جلسات استانی برگزار و شیوه نامه اجرایی آن در استان همدان تدوین و در نهایت  ۴ هزار و ۵۰۰ جلد کتاب از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان به کتابخانه‌های عمومی استان همدان اهداء شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان گفت: اردیبهشت ماه سال جاری تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به منظور انتقال کتابخانه‌های تخصصی ایثار و شهادت به کتابخانه‌های عمومی منعقد شد.
عاطفه زارعی افزود: پس از انعقاد و ابلاغ این تفاهم نامه به استان‌ها، اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و اداره کل بنیاد شهید جلسات مشترک را ترتیب و شیوه نامه اجرایی این تفاهم نامه در همدان تدوین شد.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان عنوان کرد: پس از تدوین شیوه نامه امور اداری و قانونی بلافاصله انجام شد و کتاب‌های کتابخانه تخصصی حوزه ایثار و شهادت به منظور فراگیری بیشتر در استان به کتابخانه‌های عمومی استان منتقل شد.
زارعی  اظهار کرد: اهدا ۴ هزار و ۵۰۰  نسخه کتاب به کتابخانه‌های عمومی استان بزرگترین اهدای کتاب در سال ۱۳۹۸ تا به امروز در  استان بوده است.
وی افزود: یک هزار و ۵۰۰ جلد از این تعداد کتاب‌های نو با موضوع وصیت نامه شهدا، فرهنگ اعلام شهدا و آثار ابوالفتح مؤمن است که به کتابخانه‌های عمومی اهداء شده است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان همدان تصریح کرد: ۲ هزار جلد از این کتاب‌ها در کتابخانه عمومی مرکزی همدان و یک هزار جلد نیز برای کتابخانه‌هایی که به زودی افتتاح می‌شوند، اختصاص داده شده است.
زارعی با اشاره به اینکه این کتاب‌ها در حال آماده سازی برای ورود به قفسه کتابخانه‌ها و بخشی از آن نیز در دسترس مردم قرار گرفته است ادامه داد: کتاب‌های داستانی با موضوع دفاع مقدس از سوی مردم با استقبال بیشتری مواجه است و اقشار مختلف به ویژه نسل جوان به دنبال کشف و درک رخدادها و حماسه‌های هشت سال دفاع مقدس هستند.
کد مطلب: 309491