داخلی صفحه قزوین خبر
 
معاون هماهنگ‌کننده نیروی انتظامی:
نقش شهدای قزوین در دفاع مقدس بی‌نظیر بود
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۶
معاون هماهنگ‌کننده نیروی انتظامی در یادواره شهدای انتظامی استان قزوین گفت: نقش شهدای قزوین در دفاع مقدس و شکست دادن دشمنان بی‌نظیر بود.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، یادواره یکصد و 42 شهید فرماندهی انتظامی استان قزوین با حضور مسئولان و مردم شهیدپرور به ویژه خانواده‌های شهدا و ایثارگران برگزار شد.
در این یادواره، سردار محمد نوری‌نژاد معاون هماهنگ‌کننده نیروی انتظامی با بیان اینکه شهدای نیروی انتظامی نقش بسزایی در شکست دشمنان داشتند، گفت: وقتی برای ایجاد امنیت در کردستان نیاز به نیرو داشتیم، قزوین حضور پررنگی داشت و شهدای بسیاری تقدیم انقلاب کرد.
وی افزود: شهدای استان قزوین طی دوران دفاع مقدس در عملیات‌های مختلف مانند حصر آبادان نقش خود را به خوبی ایفا کردند که نشان می‌دهد قزوینی‌ها هر جا لازم باشد در صحنه‌‌ی دفاع از ارزش‌ها همیشه حاضرند.
این مسئول گفت: عزت و اقتدار کشور مدیون شهداست و باید امروز با ادامه راه‌شان و تبعیت از ولایت‌فقیه با دشمنان نظام مبارزه کرده و آنها را شکست دهیم.
همچنین در این مراسم، حجت‌الاسلام‌والمسلمین عبدالکریم عابدینی نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه‌ی شهر قزوین گفت: شهدا با نثار خون‌شان، حکومت طاغوت را شکستند و نجات‌بخش مسلمانان بودند تا بر خداوند تکیه کرده و او را بپرستند.
وی افزود: امروز احترام به مقام والای شهدا بر همگان ضروری است و همه‌ی ما باید جزو پیروان آنها باشیم تا سعادتمند شویم.
در ادامه این یادواره، هدایت‌الله جمالی‌پور استاندار قزوین گفت: اگر امروز مسئولان بر سمتی تکیه زدند مدیون خون شهدا هستند و باید در احیای ارزش‌های آنها در جامعه تلاش کنند.
این مسئول افزود: باید با تبعیت از ولایت‌فقیه و حرکت در مسیر شهدا از اقتدار و امنیت کشور دفاع کنیم تا وظیفه‌ی خودمان را در قبال شهیدان انجام دهیم.
همچنین در مراسم فوق، سردار مهدی حاجیان فرمانده انتظامی استان قزوین گفت: نیروی یگان ویژه ناجا بیش از یک هزار و ۲۰ شهید و یگان ویژه استان قزوین ۱۳ شهید تقدیم انقلاب کرده است.
وی افزود: نیروی انتظامی استان قزوین در جنگ و جبهه‌های امنیتی نیز یکصد و 42 شهید تقدیم کرده که بیانگر حضور پررنگ قزوینی‌ها در حراست از ارزش‌های اسلام است.
گفتنی است: در این یادواره، برنامه‌های مختلفی برگزار شد که اجرای سرود توسط گروه ثارالله، تشییع نمادین شهید، برپایی نمایشگاه شهدا، رونمایی از تمبر یادبود شهدای انتظامی استان قزوین و تجلیل از خانواده شهدای ناجا از جمله آنها بود.
در این مراسم، غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران حضور داشتند.
کد مطلب: 309545
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور