داخلی صفحه قزوین خبر
 
مدیرکل بنیاد استان قزوین:
ترویج فرهنگ ایثار از ماموریت‌های اصلی ستاد اجرایی شاهد است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۹
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از ماموریت‌های اصلی ستاد اجرایی شاهد و ایثارگر آموزش و پرورش است.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، گردهمایی مدیران و کارشناسان مدارس شاهد استان قزوین با حضور غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران، خیراله رحمانی مدیرکل آموزش و پرورش استان و دیگر اعضا برگزار شد.
حقایق‌پور در این گردهمایی با اشاره به اهمیت ارتقای سطح علمی دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر، گفت: جایگاه آموزش عمومی بسیار حایز اهمیت است زیرا تاثیر مستقیم در آموزش عالی دانش‌آموزان و به دنبال آن آینده آنان دارد.
وی افزود: باید علاوه بر استمرار کلاس‌های تقویتی با هدف بهبود آموزش، از ظرفیت‌های موسسات خصوصی در جهت رشد و ارتقای وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر استفاده کرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با بیان اینکه آمار قبولی دانش‌آموزان در خرداد ماه سال جاری نسبت به سال گذشته رشد داشته، گفت: همکاران ما با برنامه‌ریزی و اجرای طرح‌های مشاوره و هدایت تحصیلی دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر تلاش کردند این عزیزان در دانشگاه‌های روزانه در رشته‌های تحصیلی متناسب با نیازهای شغلی جامعه، پذیرفته شوند.
این مسئول ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را از ماموریت‌های اصلی ستاد اجرایی شاهد عنوان کرد و افزود: یکی از مصادیق صیانت از فرهنگ ایثار و شهادت و نهادینه شدن آن در جامعه، نامگذاری مدارس و کلاس‌ها به نام شهداست.
حقایق‌پور با تاکید بر برنامه‌ریزی و طراحی ایده‌های نوآورانه و خلاق در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، گفت: فضای مدارس شاهد و ایثارگر نیز باید با فرهنگ ایثار و شهادت سنخیت داشته باشد و جایگاه آن در تمامی شئونات حفظ شود.
وی با بیان اینکه دانش‌آموزان شاهد و ایثارگر نزد ما امانت هستند، گفت: باید تلاش کنیم با تربیت صحیح و تهذیب نفس، زمینه‌ی رشد و تعالی فرهنگی دانش‌آموزان را فراهم کنیم و آنان را به عنوان مدیرانی متعهد و لایق برای آینده کشور پرورش دهیم.
گفتنی است: در این جلسه فاطمه نسخه‌چی معاون فرهنگی و آموزشی و زهره الهام‌جو رئیس اداره آموزش، دانش‌پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین، مدیران مدارس شاهد و کارشناسان شاهد مناطق و نواحی مختلف آموزش و پرورش حضور داشتند.
کد مطلب: 310520
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور