داخلی صفحه قزوین خبر
 
استاندار قزوین:
تکریم خانواده‌های شهدا، یک تکلیف شرعی است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۲۹
سرکشی مستمر مدیران از خانواده‌های معظم شهدا و تکریم آنان، نه یک وظیفه قانونی بلکه یک تکلیف شرعی است.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، هدایت‌الله جمالی‌پور استاندار قزوین و هیئت همراه در سفر به شهرستان بوئین‌زهرا با حضور در شهر ارداق، با خانواده شهیدان اسکندر و علیرضا امینی دیدار کردند.
جمالی‌پور در این دیدار با بیان اینکه در شرایط کنونی کشور دل مردم و خانواده شهدا به ما مسئولین گرم است، گفت: باید اتحاد و انسجام خود را تقویت کرده و این دلگرمی را با دعوا و بداخلاقی به خاطر دیدگاه‌ها و اختلافات شخصی و سیاسی از بین نبریم.
وی شهدا را سرمایه ارزشمند نظام عنوان کرد و افزود: اقتدار و امنیت میهن اسلامی به واسطه جانفشانی شهدا و ایثار و از خودگذشتگی خانواده آنان به دست آمده و ما برای همیشه مدیون این سرافرازان هستیم.
استاندار قزوین با بیان اینکه امروز تداوم راه شهدا بیش از پیش اهمیت دارد، گفت: سرکشی مستمر مدیران از خانواده‌های معظم شهدا و تکریم آنان، نه یک وظیفه قانونی بلکه یک تکلیف شرعی است.
این مسئول با تاکید بر مطالعه و عمل به وصایای شهیدان، افزود: شهدا مطالبه‌ی مادی از ما ندارند بلکه توصیه‌های آنان همگی معنوی بوده و عمل به آنها موجب سعادت دنیوی و اخروی ما می‌شود.
در ابتدای این دیدار بهرامعلی کشاورزقاسمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان بوئین‌زهرا ضمن خیر مقدم به مسئولان استانی، به قرائت زندگی‌نامه و وصایای شهیدان امینی پرداخت.
گفتنی است: در این دیدار حجت‌الاسلام علی سعیدی امام جمعه ارداق، علی رحمانی فرماندار شهرستان بوئین زهرا، علی فرخزاد معاون هماهنگی امور عمرانی و اکرم نجفی مدیرکل امور روستایی استانداری قزوین حضور داشتند.
کد مطلب: 310524
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور