داخلی صفحه قزوین خبر
 
مدیرکل بنیاد استان قزوین:
شهدا بستر شرکت در راهپیمایی اربعین را فراهم کردند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۴
شهدا و ایثارگران در سال‌های گذشته از حیات خود گذشتند و بستر لازم برای شرکت در راهپیمایی اربعین را برای ما فراهم کردند.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، غلامرضا حقایق‌پور مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در جلسه شورای معاونان بنیاد با بیان اینکه پیاده‌روی اربعین یکی از رخدادهای بزرگ فرهنگی شیعیان است، گفت: اگر امروز در آرامش و امنیت در این رخداد بزرگ شرکت می‌کنیم به واسطه‌ی وجود شهدا و ایثارگرانی است که در سال‌های گذشته از حیات خود گذشتند و بستر لازم برای شرکت در این راهپیمایی را برای ما فراهم کردند.
وی راهپیمایی اربعین را نماد وحدت مسلمان عنوان کرد و افزود: دشمنان اسلام به صورت پنهان و آشکار تلاش می‌کنند تا این حرکت عظیم امت را کم‌رنگ جلوه داده و از اتحاد و همبستگی مسلمان زیر پرچم امام حسین(ع) جلوگیری کنند.
حقایق‌پور گفت: ما به‌ عنوان ميراث‌داران دفاع مقدس باید حافظ و پاسدار خون شهدا بوده و فرهنگ عاشورایی دفاع مقدس را به جوانان کشور و در رویدادهایی مانند راهپیمایی اربعین به ملت‌های آزاده منطقه و جهان انتقال دهيم.
گفتنی است: در این جلسه هر یک از اعضا در رابطه با ثبت اطلاعات تحصیلی جانبازان حالت اشتغال در سامانه، نحوه‌ی مشارکت جامعه‌ی مدنی و سمن‌ها در سنجش سلامت اداری بنیاد، شرکت جامعه ایثارگری در کمیسیون حق پرستاری، اخذ تسهیلات ایثارگران از بانک ملی و برقراری نظم و امنیت در گلزار مطهر شهدا، با یکدیگر به بحث و تبادل نظر پرداختند.
کد مطلب: 310823
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور