داخلی صفحه قزوین خبر
 
معاون فرهنگی بنیاد استان قزوین:
شهدا سند افتخار کشور هستند
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۸
شهدا سند افتخار کشور هستند و نامگذاری معابر عمومی به نام شهدا باعث ارزش نهادن به مقام والای آنان و حفظ ارزش‌های نظام می‌شود.
 
به گزارش ایثار واحد قزوین، فاطمه نسخه‌چی معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین در جلسه‌ی حوزه‌ی تبلیغات و فرهنگی بنیاد، با اشاره به ضرورت نامگذاری معابر به نام شهدا، گفت: شهدا سند افتخار کشور هستند و نامگذاری معابر عمومی به نام شهدا باعث ارزش نهادن به مقام والای آنان و حفظ ارزش‌های نظام می‌شود.
وی افزود: در دوران انقلاب و دفاع مقدس جوانان و نوجوانان میهن اسلامی در برابر دشمنان ایستادگی کرده و برای دفاع از اسلام و انقلاب هستی خود را در طبق اخلاص گذاشتند و امروز نامگذاری کوچه‌ها و خیابان‌ها به نام آنان کمترین کاری است که می‌توان انجام داد.
نسخه‌چی نامگذاری معابر را یکی از موثرترین راه‌های معرفی شهدا به نسل جوان عنوان کرد و گفت: به منظور تقویت باورهای مردم و گرامیداشت یاد و خاطر شهدا باید این نامگذاری‌ها ادامه داشته باشد تا یادمان بماند که آرامش کشور را مدیون چه کسانی هستیم.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: سال گذشته به مناسبت برگزاری کنگره ملی 3000 شهید استان قزوین با همکاری شهرداری نصب تابلوهای معرفی شهدا بر سر کوچه‌ها انجام شد که در سالجاری انتظار داریم با شناسایی کوچه‌های فاقد تابلو و یا دارای نقص اطلاعاتی؛ و نصب و رفع مشکلات آنان، این کار ارزشمند تکمیل شود.
گفتنی است: در این جلسه هر یک از اعضا به بیان دیدگاه‌های و نقطه نظرات خود پرداختند.
کد مطلب: 311067