داخلی صفحه ایلام خبر
 
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در ایام اربعین حسینی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۳
مدیرکل ایلام گفت: اجتماع اربعین، بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است.
 
به گزارش ایثار از ایلام؛ مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام روز شنبه ۲۰ مهرماه، جهت بازدید از روند ارائه خدمت به زائرین اربعین حسینی به مهران سفر کرد و از نزدیک در جریان نحوه ارائه خدمات به زوار قرار گرفت.
اسدالله تولیده در جریان این بازدید و در خصوص اقدامات اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام جهت رفاه حال زوار اربعین حسینی، گفت: با تشکیل ستاد اربعین در بنیاد و برگزاری جلسات متعدد با همکاران و تشکل های ایثارگری، برنامه ریزی لازم جهت ارائه خدمات مطلوب پذیرائی، بهداشتی، درمانی، رفاهی، فرهنگی به زائرین حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به عمل آمده و تدابیر تمهیدات لازم در نظر گرفته شده است.
 وی با اشاره به حضور فعال جامعه معزز شاهد و ایثارگر استان در خدمت به زوار اربعین، افزود: هیئت پیروان شهدا و تشکل‌های شاهد و ایثارگر، بصورت خودجوش، کار خدمت‌رسانی به زائرین اربعین حسینی را انجام می‌دهند.
تولیده تصریح کرد: با پرپائی ‌موکب در شهرستان‌های ایلام، ملکشاهی، مهران، دهلران، ایوان، چرداول و سیروان، خدمات پذیرائی و بهداشتی به زوّار گرامی ارائه می‌گردد.
مدیرکل بنیاد ایلام تصریح کرد: در طول ایام اربعین دو زائرسرا با ظرفیت ۱۰۰ نفر در شهرستان مهران در نظر گرفته شده است.
وی خاطر نشان ساخت: در برخی حسینیه های شهید و حتی ساختمان‌های اداری بنیاد اسکان زائرین همراه با توزیع غذای گرم صورت می‌گیرد.
رئیس ستاد اربعین بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام اجتماع عظیم اربعین را بهترین فرصت برای تبلیغ فرهنگ ایثار و شهادت د‌انست و گفت: ۱۳۰۰ تابلوی تبلیغاتی با مضمون ایثار و شهادت و در ابعاد مختلف در مسیر تردد زائرین عزیز عتبات عالیات بازسازی شده اند.
تولیده ادامه داد: بیش از ۱۰ هزار بسته فرهنگی با موضوع ایثار و شهادت و با هدف ترویج این فرهنگ ناب در میان زوار توزیع خواهد شد.
مدیرکل بنیاد ایلام از تمهیدات در نظر گرفته شده در خصوص جانبازان معزز قطع نخاع خبر داد و افزود: جهت رفاه حال جانبازان گرانقدر ۷۰ درصد و تسهیل در انتقال آنان به مرز، یک دستگاه آمبولانس نیز از سوی بنیاد استان در مهران مستقر شده است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 311086