داخلی صفحه قزوین خبر
 
استاندار قزوین:
دفاع مقدس، مدرسه ای بزرگ برای همه نسل هاست
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۶
جمالی پور گفت: دفاع مقدس مدرسه‌ای بزرگ برای همه ما و جوانان و نسل هایی است که آن روزها را درک کرده‌اند.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری بسیج قزوین، هدایت اله جمالی پور در سومین شورای آموزش و پرورش استان که در سالن جلسات دفتر استاندار برگزار شد، با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس بیان کرد: دفاع مقدس مدرسه‌ای بزرگ برای همه ما و جوانان و نسل هایی است که آن روزها را درک کرده‌اند.
وی گفت: در آن روزها مردم متحد و منسجم و همدل بودند و هرچه داشتند برای دفاع از کشور و انقلاب تقدیم کردند و روزهای باشکوهی بود که در تاریخ انقلاب ثبت شد و امروز باید از تجربیات آن روزها برای روزهای سخت استفاده نماییم.
استاندار قزوین اظهار کرد: در آن دوران، تهدید کشور با استفاده از ابزار جنگی بود و امروز تهدید کشور جنگ نرم بوده و برای غلبه بر این تهدیدات نیاز به وحدت و یاری ملت است. هرگاه بین مردم همدلی و انسجام شکل گیرد و به خواسته‌های مردم توجه شود یقینا می‌توان در مقابل تهدیدات ایستادگی کرد.
جمالی پور با اشاره به نقش آموزش و پرورش در جامعه عنوان کرد: در مورد آموزش و پرورش همین بس که همه ما محصول نظام آموزش و پرورش هستیم و همه ما از درون همین مجموعه جوشیده و امروز در کشور نقش‌آفرینی می‌کنیم.
وی افزود: آموزش و پرورش در دنیای امروز یکی از سنگ بناهای اصلی کشور است. آموزش اگر با پرورش همراه نشود دچار برخی محفوظات شده و می تواند آسیب آفرین باشد و این امر می‌تواند در کنار ایجاد دانش ایجاد خطر کند.
استاندار قزوین خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش در کنار یکدیگر هستند و امروز پیوستگی این دو عنصر، بسیار مهم است. گاهی ما از آموزش و پرورش غفلت می‌کنیم و تعهد لازم ایجاد نمی‌شود. در حالی که پرورش ایجاد تعهد می‌کند که این تعهد می تواند آینده کشور را رقم بزند.
جمالی پور تصریح کرد: جامعه بدون آموزش و پرورش واقعی و درست نمی تواند به توسعه پایدار برسد. شاید به توفیقات نائل شود اما این توفیقات نمی تواند آینده جامعه را رقم بزند. امروز احساس مسئولیت در همه آحاد جامعه باید شکل گیرد و همان‌طور که برای زندگی هزینه می‌کنیم باید بر محیط دوم زندگی فرزندانمان نیز هزینه کنیم.
وی اضافه کرد: آموزش و پرورش باید بتواند ارتباط تنگاتنگ با خانواده ها ایجاد کند که این اتفاق هنوز نیفتاده است. هر چه در آموزش هزینه کنیم، در تمام حوزه ها کالای مطلوب برای کشور تولید می‌شود. آموزش و پرورش نظامی متعلق به همه جامعه است.
جمالی پور ادامه داد: محصولی که آموزش و پرورش تولید می‌کند وارد تمام عرصه‌ها شده منتج به محصولات مثبت و یا خطرناک می‌شود. تنها جایی که همه متعهد هستند نظام آموزش و پرورش است چرا که آموزش و پرورش، کارخانه انسان سازی است و به نوعی زیر بنا و توسعه کشور را رقم می زند.
رئیس شورای آموزش و پرورش استان قزوین اضافه کرد: همه مدیران باید به نظام آموزش و پرورش متعهد شوند و در راستای گسترش آموزش و پرورش تعامل داشته باشند.
استاندار قزوین بیان کرد: همه خیران داشته هایشان را صرف این مجموعه می کنند کسانی هستند که باید مجسمه هایشان در مدارس نصب شود.
کد مطلب: 311262
مرجع : بسیج