داخلی صفحه قزوین خبر
 
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:
دفاع مقدس دوران تحقق وعده های الهی بود
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۵۰
آیت الله عابدینی گفت: دفاع مقدس دوران تحقق وعده های الهی بود و ملت ما با دست خالی به میدان آمد و در مقابل دشمنانی که با هم وحدت کرده بودند و با همه تجهیزات مقابل ما بودند، ایستاد و وعده خداوند متعال محقق شد و ما قوت گرفتیم و پیشرفت کردیم.
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از قزوین، آیت الله «عبدالکریم عابدینی» در مراسم رژه نیروهای مسلح که امروز (یکشنبه ۳۱ شهریور) در مقابل لشگر ۱۶ زرهی قزوین برگزار شد، بیان کرد: هفته دفاع مقدس را در حالی گرامی می داریم و به نیروهای مسلح تبریک می گوییم که به وجود سربازان امام زمان (عج)، ائمه اطهار و اسلام و دین افتخار می کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: در فضای حماسی، عرفانی و معنوی عاشورای حسینی هستیم و فرهنگ حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در خاطرات مردم ما موج می زند.
وی عنوان کرد: امام حسین (ع) فرمودند هیهات من الذله و زیر بار ذلت نرفتن را به پیروان خود آموختند، حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به ملت ما، عاشقان و پیروان اسلام آموختند که آیا نمی بینید که به حق عمل نمی شود و مردم از باطل ابایی ندارند و این امر را در عاشورا دیدند و به دیگران این حقیقت را نشان دادند.
آیت الله عابدینی اعلام کرد: امام حسین (ع) در آغاز نهضت عاشورایی فرمودند اهل عالم، نسل های آینده و همه مردم بدانید ما خاندان نبوت هستیم، خاندان وحی و رسالت هستیم و در مقابل ما یزیدیان قرار دارند، یزید کسی است که شراب می نوشد و به طور علنی فسق و فجور و گناه مرتکب می شود و به ناحق خون می ریزد.
وی توضیح داد: در واقع امام حسین (ع) فرمودند یزید، فقط یزید سال ۶۰ و ۶۱ هجری نیست و این یزید در هر زمانی و جلوه ای خود را نشان می دهد.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: آنهایی که امروزه با سلاح کشتار جمعی، انسان های بی پناه و مستعضف را قتل عام می کنند، در خصوص اینها امام به ما سفارش کردند و فرمودند مگر نمی بینید به حق عمل نمی شود و این فرمایش امام یعنی کسانی که سلاح در دست دارند و از عدالت، انصاف، رحمت، عطوفت، عقل، دانش و انسانیت به دور هستند، اینها برای بشریت ایجاد زحمت کردند.
وی اعلام کرد: امام حسین در خصوص یزید هم نفرمود با یزید بیعت نمی کنم، بلکه ایشان فرمودند هر کسی که از جنس من است، به من اعتقاد دارد، به محبت من دل بسته است و مرا رهبر خویش می داند با هر کسی که شباهتی با یزید دارد، بعیت نمی کند.
آیت الله عابدینی با اشاره به هفته دفاع مقدس اظهار کرد: در دفاع مقدس همه مردم از اقشار مختلف به میدان آمدند و در واقع این هفته، هفته محبت، همدلی، وحدت بین نیروهای مسلح و مردم، انسجام، وحدت اسلامی و توحیدی است که آن زمان شکل گرفت.
وی افزود: دفاع مقدس دوران تحقق وعده های الهی بود و ملت ما با دست خالی به میدان آمد و در مقابل دشمنانی که با هم وحدت کرده بودند و با همه تجهیزات مقابل ما بودند، ایستاد و وعده خداوند متعال محقق شد و ما قوت گرفتیم، پیشرفت کردیم و استعدادهای دانشمندان جوان به میدان آمد و خداوند عنایت کرد حق بر باطل پیروز شد و انقلاب اسلامی محکم شد.
آیت الله عابدینی گفت: به برکت دفاع مقدس، نیروهای مسلح و رهنمودهای رهبری، این ملت، مملکت، مردم و نیروهای مسلح، حامی مستضعفان جهان شدند به طوری فلسطین جان تازه گرفت، لبنان زنده شد، مقاومت اسلامی در کشورهای اسلامی آغاز شد و از طرفی نیروهای مسلح ما آنقدر پیشرفت کردند که اگر ما فهرست نوآوری ها، خلاقیت ها، اختراعات و ابتکارات نظامی خود را بخواهیم، نام ببریم، زمان طولانی می طلبد.
وی ادامه داد: موشک های مهیب جمهوی اسلامی برای دوستان انقلاب و مقاومت اسلامی روحیه است و برای دشمنان ما ترس، وحشت و عقب نشینی را موجب می شود.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین خاطر نشان کرد: امروز شاهد هستیم که پرچم لااله الا الله و محمد رسول الله در همه جای عالم در حال برافزاشته شدن است و در همه جهان نام حسین (ع) بلند است.
کد مطلب: 311264
 


 
 
سالروز آزادی خرمشهر: روز مقاومت، ایثار و پیروزی
 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی؛ نماینده ...