داخلی صفحه قزوین خبر
 
قزوین| شهید رجایی از بزرگترین الگوهای حق طلبی است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۷
امام جمعه قزوین گفت: بی تفاوت بودن به امورمسلمانان در جهان با تعالیم اسلامی ما همخوانی ندارد.
 
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قزوین، آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه دراستان قزوین امروز در جشنواره شهید رجایی استان قزوین که با حضور سید محمود علوی وزیر اطلاعات کشور، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین، نمایندگان مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسئولان استانی برگزار شد، اظهار داشت: چیزی که امروز اقتدار ایران را به دنیا نشان داده است تاثیرگذاری ایران در ایجاد امنیت در منطقه و تلاش برای احقاق حق مسلمین و مستضعفین جهان است.
وی بیان کرد: این مسیر عدالت خواهی اما به تازگی ایجاد نشده است و از گذشته در بین مسلمانان جهان و ایرانیان وجود داشته است از این رو باید برای حفظ این روحیه و مسیر عدالت خواهی تلاش کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: شهید رجایی از بزرگترین الگوهای حق خواهی و حق طلبی است که در دوران فعالیت خود در کشور توانست در مسیر احقاق حق مظلومین و مردم کشور تلاش کند.
آیت الله عابدینی افزود: دوران فعالیت شهید رجایی و باهنر کشور در سخت ترین شرایط ممکن قرار داشت اما مدیریت درست، تعهد، اخلاق و دلسوزی این بزرگان برای مردم موجب شد تا کمترین میزان آسیب و سختی به مردم وارد شود اگرچه خودشان در تنگناهای بسیاری بودند.
وی عنوان کرد: منزلی که ایشان در آن زندگی می‌کردند از ساده‌ترین منازل موجود در زمان بود که نشان از ساده زیستی ایشان داشت و مانع دوری این بزرگان از مردم نشده بود، در حالی که توجه به اشرافی‌گری در برخی از مدیران موجب شده مردم از آن‌ها دلزده شوند.
نماینده ولی فقیه در قزوین خاطرنشان کرد: انقلاب عقیده و خواست این بزرگان بود، برای به دست آوردن آن تلاش زیادی کرده بودند و با اعتقاد کامل و ایمان قلبی برای حفظ آن تلاش می‌کردند و این همان روحیه‌ایست که امروز مدیران ما به آن نیاز دارند.
فعالیت وزارت اطلاعات در ساماندهی فضای مجازی توسعه یابد
رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از این همایش بیان کرد: ساماندهی فضای مجازی در کشور یک اولویت است که باید در این حوزه وزارت اطلاعات با جدیت وارد شود.
محمدی خاطرنشان کرد: بخش قابل توجهی از امنیت امروزکشور که موجب اقتدار ایران در بین کشورهای منطقه شده است با تلاش‌های فعالین وزارت اطلاعات در کشور کسب شده است.
وی گفت: وزارت اطلاعات در این خصوص نقش قابل توجهی ایفا کرد و خوشحالیم که امروز ایران به یکی از امن ترین کشورهای منطقه تبدیل شده است.
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: حفاظت  از داشته ها و امنیت  مردم به عنوان مهم ترین وظیفه این دستگاه امروز به بهترین شکل اجرایی شده است و از این رو مردم قدردان وزارت اطلاعات هستند.
محمدی افزود: امروز وزارت اطلاعات باید در حوزه ساماندهی فضای مجازی وارد شود و  بیانیه گام دوم انقلاب نیز به این مسئله پرداخته است.
کد مطلب: 311537
مرجع : تسنیم
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور