برگزاری سومین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی در مرز چذابه
تاریخ انتشار : جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۴
سومین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی در راستای رونق بخشیدن و تقویت فرهنگی پیاده روی اربعین و ایجاد شور و شوق هر چه بیشتر در میان زائران اباعبدالله الحسین(ع)، توسط جمعی از هنرمندان برگزار می‌شود.
برگزاری سومین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی در مرز چذابه
 
به گزارش «ایثار»، عبدالرضا فرجیان با اشاره به فراگیر بودن حماسه عاشورا اظهار داشت: پیوند قلبی و خالصانه مردم مسلمان دنیا و به ویژه ملت و شهدای ما با حضرت سیدالشهدا(ع)، واقعیتی غیر قابل انکار است و به همین علت نیز امروزه شاهد عزیمت میلیونها نفر از سراسر دنیا برای زیارت آن حضرت در اربعین هستیم.
وی افزود: اجتماع بزرگ اربعین پیامی جهانی دارد و زبان فرهنگ و هنر یکی از مناسب ترین و کارآمدترین روشها برای ارتباط و انتقال این پیام برای تمام ملت ها و مردمی است که قلبشان به عشق امام حسین می تپد.
فرجیان با اشاره به رویداد فرهنگی و مذهبی سومین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی نیز اظهار کرد: این حرکت و رویداد فرهنگی که حقیقتاً قابل تحسین است از ۲۲ تا ۲۶ مهرماه در پایانه مرزی چذابه، در محل موکب شاهد و ایثارگر توسط ۱۲ گروه نمایشی برگزار می‌شود و فرصت خوبی است تا حادثه کربلا و تأثیر آن را از زاویه ای دیگر و با زبان هنر روایت کنیم.
وی تصریح کرد: سومین سوگواره ملی تئاتر میدانی و تعزیه اربعین حسینی در راستای رونق بخشیدن و تقویت فرهنگی پیاده روی اربعین و ایجاد شور و شوق هر چه بیشتر در میان زائران اباعبدالله الحسین(ع)، توسط جمعی از عزیزان هنرمند و زیر نظر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان یک برنامه شاخص فرهنگی طراحی و اجرا می‌شود.
لازم به ذکر است که 12 گروه نمایشی برای اجرای نمایش در مرز چذابه از سراسر کشور برگزیده شدند که با محوریت شهدای مدافع حرم و معرفی شخصیت برخی از شهدا به اجرای نمایش‌های محیطی، خیابانی و تعزیه‌خوانی به زبان فارسی و عربی می پردازند.
مراسم اختتامیه سوگواری نیز 27 مهرماه سال جاری در یادمان شهدای گمنام اندیمشک برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 311664
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور