داخلی صفحه گیلان خبر
 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان :
شهید املاکی بیرق دار معرفت بود
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۸
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در معیت استاندار گیلان،در دیدار با خانواده سردار شهیدحسین املاکی در شهرستان لنگرود،از این شهید والامقام بعنوان سردار رشید اسلام یاد کرد و اظهار داشت: ایشان از شهدای بزرگواری است که هرگاه یاد دلاورمردیهای شهدای گیلانی می افتیم محال است نام این شهید به خاطرمان خطور نکند.
 
به گزارش ایثار گیلان و به نقل از پایگاه خبری لیجار ، عبدالله پاکاری مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان گیلان در معیت استاندار گیلان،در دیدار با خانواده سردار شهیدحسین املاکی در شهرستان لنگرود اظهار داشت:املاکی شهید بزرگواری است که مشمول جمله تاریخی وگرانسنگ مقام معظم رهبری مدظله العالی شد که درباره این سردار شهید فرمودند:قهرمان یعنی شهید املاکی که به خاطر حفظ جان همرزمش ماسک شیمیایی خود را به او داد وخود به مقام رفیع شهادت نائل آمد.
وی افزود: شهید املاکی بیرق دار معرفت بود و استان گیلان بواسطه دلاوری های این شهید والامقام و تفسیر زیبای مقام معظم رهبری از ایشان، به خود می بالد.
گفتنی است شهید حسین املاکی در شب عاشورای سال ۱۳۴۰ در روستای کولاک محله از توابع شهرستان لنگرود دیده به جهان گشود . وی دوران خدمت مقدس سربازی را در سپاه گذراند و همزمان با آغاز جنگ تحمیلی با توجه به تکلیفی که بر دوش خود احساس می کرد ، با اولین نیروهای اعزامی از گیلان به سوی جبهه ها شتافت. وی سر انجام در عملیات والفجر۱۰ در منطقه عمومی سید صادق در ارتفاعات بانی بنوک با فداکاری خود و بر اثر استشمام مواد شیمیایی، به آرزوی دیرینه اش دست یافت و بسوی معشوق شتافت .
انتهای پیام

لینک خبر
کد مطلب: 312663