داخلی صفحه قم خبر
 
مراسم سالروز شهادت شهید فهمیده در قم برگزار شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۱
مراسم بزرگداشت هفته بسیج دانش‌آموزی و سالروز شهادت شهید فهمیده با حضور بیش از یک هزار دانش‌آموز و با مشارکت بنیاد شهید وامور ایثارگران استان قم در سالن امام خامنه ای گلزار شهدای قم برگزار شد.
مراسم سالروز شهادت شهید فهمیده در قم برگزار شد
 
به گزارش ایثار واحد استان قم، در این مراسم که بیش از یک هزار نفر دانش‌آموز دختر و پسر حضور داشتند از خانواده‌های شهدای دانش‌آموز انقلاب، جنگ تحمیلی و مدافع حرم تقدیر شد.
در ادامه این مراسم دانش‌آموزان با حضور بر سر مزار شهدای گلزار علی بن جعفر (ع) با آرمان‌های امام و شهدا تجدید پیمان کردند.

در بخش دیگری از این مراسم برادر شهید فهمیده خاطرات کوتاهی از زندگی این شهید نوجوان بیان کرد و اظهار داشت: زندگی شهید فهمیده را باید به سه بخش قبل از انقلاب، دوران انقلاب و جنگ تحمیلی تقسیم کرد، محمدحسین در اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۴۷ در قم به دنیا آمد و تا دوران انقلاب در قم زندگی می‌کرد.

مجید فهمیده با بیان اینکه شهدا سرمشق‌های خوبی برای نوجوانان ما هستند، افزود: شهید فهمیده در محله مسجد نبی اکرم (ص) فعالیت‌های انقلابی خوبی داشت که یک روز با یکی از دوستان خود برای تظاهرات و پخش اعلامیه می‌رود، محمدحسین در پارک چیتگر اعلامیه‌هایی را مخفی کرده بود و وقتی برای برداشتن این اعلامیه‌ها به پارک چیتگر می‌رود توسط جنگلبانی دستگیر شده و با روابطی که انقلابی‌ها با جنگلبانی داشتند وی آزاد می‌شود.

وی ادامه داد: فعالیت‌های سیاسی و انقلابی شهید فهمیده در همان سن بسیار حرفه‌ای و گسترده بود، شهید فهمیده در پاوه و جنگ در مقابل گروهک‌های جدایی‌طلب نیز حضور داشته که پس از مدتی حضور در آنجا بازگردانده شد، اما او جمله‌ای به رزمندگانی که می‌گوید که سر مشق زندگی ماست و آن اینکه هرجا امام من اراده کند من نیز در آن جا هستم.

فهمیده تصریح کرد: شهید فهمیده اراده خود را به اراده امام خود پیوند داده بود، اگر حالا شما دانش‌آموزان در سکو‌های علمی، ورزشی و اخلاقی نیز قرار بگیرید فهمیده زمان خود خواهید بود.
کد مطلب: 313050
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور