در یاد واره معلمین و دانش آموزان شهید طبس مطرح شد:
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت لازمه تداوم گفتمان انقلاب
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۲۸
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: لازمه ی تداوم گفتمان انقلاب در دو عرصه ملی و جهانی ترویج فرهنگ ایثار، رشادت، شهادت و مقاومت در بین نسل های چهارم و پنجم انقلاب است.
ترویج فرهنگ ایثار و شهادت لازمه تداوم گفتمان انقلاب
 
به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، محمد علی واقعی یک شنبه شب در اولین یادوراه قریب 40 معلم و دانش آموز شهید شهرستان طبس اظهار کرد: جوانان و نوجوانان با فراگیری فرهنگ شهادت نقش مهمی در حفظ و تداوم انقلابی اسلامی دارند.
وی با اشاره به اهمیت زنده نگه داشتن  یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس تصریح کرد: امام حسین(ع) موسس و معلم مدرسه عشق و احیا گر ارزش‌ها و باورها و دین خدا بود.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی، صیانت از تفکر و اندیشه شهیدان و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت را مهمترین رسالت فرهنگیان استان به ویژه معلمین دارالعباده طبس دانست و ادامه داد: باید در وصیت نامه شهدا تعمل کرده  به آنچه که ایشان در وصیت‌نامه های خود تاکید کرده‌اند به دقت عمل کنیم.
وی، خطاب به دانش آموزان حاضر در این یاد واره خاطر نشان کرد: شما دانش آموزان باید در راستای فرامین مقام معظم رهبری مسیر پیشرفت را طی کرده و باحضور در همه عرصه‌های قرآنی، علمی،فرهنگی و ورزشی، با تأسی از شهدای دانش آموز به این انقلاب و نظام مقدس خدمت کنید.
واقعی، شرایط امروز ایران اسلامی را میدان جنگ تمام عیار در عرصه های فرهنگی و اقتصادی دانست و تصریح کرد: دشمن در زمان فعلی با استفاده از تمامی ابزار سعی در سست کردن عقیده و باور جوانان و نوجوانان دارد که شایسته است دانش آموزان نسبت به این امر بصیرت داشته باشند.
دبیر شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی، ار دانش آموزان به عنوان سرمایه های ارزشمند اسلام، انقلاب و نظام یاد کرد و افزود: با اهمیت دادن به علم و دانش می‌توانند هجمه‌های استکبار را خنثی کنند، تصریح کرد: شما دانش آموزان جوان و نوجوان با فراگیری فرهنگ ایثار و شهادت نقش مهمی در حفظ و تداوم انقلابی اسلامی دارید.
کد مطلب: 313541