معاون وزیر آموزش و پرورش:
برگزاری یادواره شهدا اقدامی پر فضیلت و دینی است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۷:۴۵
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: برگزاری یادوار های شهدا به ویژه دانش آموزان و معلمین شهید اقدامی پر فضیلت و دینی است.
برگزاری یادواره شهدا اقدامی پر فضیلت و دینی است
 
به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی علیرضا کاظمی یکشنبه شب در یاداوراه قریب 40 شهید دانش آوز و معلم شهرستان طبس اظهار کرد: شهادت بالاترین مرتبه قریب و سلوک به سوی خداوند متعال است.
وی از شهرستان طبس به عنوان منطقه ای که تلخ ترین خاطره برای آمریکا را تداعی می کند، تصریح کرد: شهدا زنده اند و بر اعمال و کردار ما نظارت دارند.
معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان این که ما به شهدا نیاز داریم، افزود: تنها راه صیانت از آرمان های انقلاب، امام و شهدا ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در رگه های مختلف جامعه به ویژه دانش آموزان جوان و نوجوان است.
کاظمی با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد گسست بین جوان و ارزش ها و دستاوردهای انقلاب، خانواده شهدا، و خط سرخ شهادت، ادامه داد: دشمن امروز با تمام توان تبلیغاتی، تجهیزاتی و اقتصادی به مصاف ایران اسلامی آمده اما غافل است که جوانان دلاور این خطه شکست تلخ دیگری بر تلخ کامی های استکبار و آمریکا رقم می زند.
وی ترویج سبک زندگی غربی به جای سبک زندگی و روش اسلامی که همان سیره ائمه اطهار و شهدای گرانقدر را هدف دیگر دشمن در جریان جنگ نرم دانست و ابراز داشت: برگزاری آگاهانه، باشور و شعور یادواره های شهدا جوان ما را در مقابل تهدیدات و توطئه های دمشن بیمه می کند.
معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان این که یادواره شهدا باید سبک زندگی ما را به سبک زندگی اسلامی تغییر دهد، اضافه کرد: سیزده آبان نماد بیداری، استقامت، شجاعت و پایداری ملت ایران است.
این مقام مسئول در وزارت آموزش و پرورش با بیان این پیام انقلاب ملت ایران جهان شمول شده  ملت های آزاد را با خود همراه کرده است، خاطر نشان کرد: ایجاد شبهه، تشکیک و تزلزل از دیگر حربه های دشمن در مواجهه با جوانان پاک و انقلابی ایرن زمین است.
وی، با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی یاد آور شد: امروز روز بازی کردن در زمین دشمن و ترویج نا امیدی در جامعه نیست.
کاظمی از ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به عنوان رسالت اصلی وزارت آموزش و پرورش برشمرد و عنوان کرد: هر کجا عطر خوش شهدا و شمیم خوش شهدا فرا گیر شود، ابرهای تیره و پرده غلیظ غبار از دل ها زدوده شهدا و آسمان سینه ها با نور معرفت روشن می شود.
کد مطلب: 313546