کنگره شهدای خراسان رضوی باید به الگویی در سطح کشور تبدیل شود
تاریخ انتشار : شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۹
استاندار خراسان رضوی گفت: کنگره شهدای استان باید به یک الگو در سطح کشور تبدیل شود و همگان از دستاوردهای چنین رویداد فرهنگی استفاده کنند.
کنگره شهدای خراسان رضوی باید به الگویی در سطح کشور تبدیل شود
 
به گزارش «ایثار»، علیرضا رزم‌حسینی در نشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی کنگره شهدای استان که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری کنگره‌های شهدا اقدام بسیار ارزشمندی است و خوشبختانه متولیان دلسوز به این موضوع توجه می‌کنند.
وی با اشاره به جایگاه با اهمیت استان خراسان رضوی به دلیل وجود بارگاه مطهر رضوی افزود: این استان نقش بسیار پررنگی از خود در دفاع مقدس به جای گذاشته است، لذا ضرورت دارد که این کنگره فاخر، ماندگار و مفید در شأن خراسان رضوی برگزار شود.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته برای برگزاری کنگره بیش از 17 هزار شهید استان در مهرماه سال 1400، تصریح کرد: در صورتی که برنامه ریزی‌ها برای برگزاری این کنگره جامع باشد، آثار خوبی در مقام عمل بر جای خواهد گذاشت.
رزم‌حسینی خاطرنشان کرد: از همکاری مجموعه‌های گوناگون برای نقش آفرینی در برگزاری این کنگره استقبال می‌کنیم، دبیرخانه این کنگره باید این موارد مهم را مورد توجه قرار داده و در دستور کار قرار دهد.
استاندار خراسان رضوی گفت: کنگره شهدای استان باید به یک الگو در سطح کشور تبدیل شود و همگان از دستاوردهای چنین رویداد فرهنگی استفاده کنند.
وی تاکید کرد: چتر انقلاب را برای حفظ یاد و خاطر شهیدان باید باز کنیم، ممکن است تعدادی از شهدای اقلیت های مذهبی در خراسان رضوی وجود داشته باشند که نیاز است در این کنگره این شهدای عزیزی معرفی و تکریم شوند.
استاندار خراسان رضوی بیان کرد: باید جدول زمان‌بندی حول محور برگزاری این کنگره در مدت زمان 2 سال باقی مانده به برگزاری آن، همراه با شرح برنامه‌‌ها آماده شود.
رزم حسینی اظهار کرد: آثار ماندگاری از این کنگره می‌تواند در سطح خراسان رضوی بر جای بماند که برای نسل‌های بعدی خاطره خوبی داشته باشد، لذا باید پیش‌بینی شود تا در مشهد هم مکان‌هایی به عنوان نماد برای بزرگداشت شهدا ساخته شود.
گفتنی است استان خراسان رضوی 17 هزار و 226 شهید، 49 هزار و 286 جانباز و سه هزار و 396 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 314238
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور