با هدف تجلیل از برترین‌های حجاب و عفاف؛
همایش «دختران آفتاب» در بیرجند برگزار شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۱
همایش «دختران آفتاب» با هدف تجلیل از برترین‌های حجاب و عفاف مدارس استان، فرزندان و همسران شهدای فرهنگی صبح امروز برگزار شد.
همایش «دختران آفتاب» در بیرجند برگزار شد
 
به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از بیرجند، «محمدعلی واقعی» مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی در همایش دختران آفتاب اظهار داشت: وقتی به تاریخ و پیشینه تاریخی اسلام نگاه می کنیم می بینیم که دشمن از همه گزینه ها برای ضربه زدن به اسلام استفاده کرد و مانند امروز همه گزینه هایش را روی میز داشت.
وی گفت: در تاریخ آمده است که دشمن برای خارج کردن مسلمانان از اسپانیا از گزینه گسترش بی بند و باری و بی عفتی در بین جوانان استفاده کرد و سرانجام هم توانست با این گزینه مسلمانان را مغلوب کنند.
وی تصریح کرد: امروز هم دشمن به دنبال همین گزینه است، زیرا گزینه های نظامی، سیاسی و اقتصادی آنها کار به جایی نبرده است لذا رو به گزینه های فرهنگی آورده اند و این همه کانال های فضای مجازی و شبکه های ماهواره را راه انداخته اند تا از شکاف فرهنگی و گسست فرهنگی به اسلام و انقلاب ضربه بزند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی تاکید کرد: قطعا این توطئه دشمن هم بی اثر خواهد بود چون مردم ما مومن، انقلابی و متدین هستند و خون شهدا را بی اثر نمی گذارند.
واقعی اهمیت حجاب و عفاف را هدف برگزاری این همایش عنوان کرد و افزود: حجاب فقط در بحث ظاهر نیست بلکه حجاب ظاهر بخشی از حجاب است و حجاب شامل حجاب در گفتار و کردار نیز می شود و حجاب ظاهر مکمل سایر حجاب ها است.
وی خاطرنشان کرد: دشمن سعی دارد با رنگ ها و بزک های مختلف بی غیرتی و بی عفتی را در جامعه گسترش دهد و ارزش های اسلامی را کم رنگ کند.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی یادآور شد: همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند ما در یک جنگ تمام عیار هستیم شما دانش آموزان که مادران فردا هستید باید حواستان بیشتر جمع باشد تا آلوده نیرنگ های دشمن نشوید.
در این مراسم از برترین های حجاب و عفاف از مدارس شهرستان های استان و همسران شهدای فرهنگی تجلیل شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 314425