داخلی صفحه گیلان خبر
 
مادر شهید «غفور قربانی نژاد» به فرزند شهیدش پیوست
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۶
حاجیه خانم «صدیقه کاظم پور» مادر شهید «غفور قربانی نژاد» دار فانی را وداع گفت و آسمانی شد.
 
به گزارش ایثار گیلان،حاجیه خانم «صدیقه کاظم پور» مادر شهید «غفور قربانی نژاد» روز پنجشنبه 16 آبان 1398دار فانی را وداع گفت و آسمانی شد.
پاسدار و جهادگر شهيد «غفور قرباني نژاد» فرزند احمد به سال 1339 در روستاي شمسه بيجار ديده به جهان گشود. دوره ابتدايي را در پيربازار مقطع راهنمايي را در رشت سپري کرد.سپس در يک کارگاه ميکانيکي مشغول به کار شد و در جلسات مذهبي و عقيدتي شرکت داشت و روحيه مذهبي خود را در حين کار حفظ و تقويت مي نمود و همين روحيه باعث شده که از فعاليتهاي انقلابي وي در سال 57 در خيابان هاي رشت خاطرات به يادماندني باقي بماند.
پس از پيروزي انقلاب دوره سربازي را گذراند و به عضويت جهاد سازندگي استان گيلان درآمد و در انجا علاوه بر کار تخصصي خود در زمينه فرهنگي و عقيدتي نيز فعاليت مي کرد. در سال 61 با يک خانواده مذهبي ازدواج نمود و ثمره اين ازدواج دختري به نام ((رقيه)) مي باشد.
شهيد قرباني نژاد سه مرحله به جبهه هاي نبرد حق عليه باطل عزيمت کرد و با کوله باري از تجربه پس از تشکيل بسيج پيربازار در سال 61 در آن عضويت يافت و مسؤوليت پايگاه مقاومت شهيد خانوالي پيربازار را به عهده گرفت و سرانجام در چهارم مهرماه62 در هنگام آموزش رزم شبانه در پيربازار به درجه رفيع شهادت نائل آمد.
شهيد قرباني نژاد از نظر اخلاقي در خانواده بي نظير بود. داراي رفتاري عالي و گفتاري سنجيده بود. به پدر و مادر و ديگران محبت مي کرد به نماز و مسجد و دعا و نيايش بسيار علاقه مند بود به شهادت عشق مي ورزيد در روزهاي آخر زندگي بر اثر خوابي که ديده بود مشتاقانه منتظر شهادت بود.
"انتهای پیام"
کد مطلب: 314506