بیانیه تشکل‌های شاهد و ایثارگر به مناسبت آغاز هفته وحدت
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰
تشکل‌های شاهد و ایثارگر به مناسبت فرارسیدن میلاد پیامبر اکرم (ص) و آغاز هفته وحدت بیانیه‌ای صادر کردند.
بیانیه تشکل‌های شاهد و ایثارگر به مناسبت آغاز هفته وحدت
 
به گزارش «ایثار»، متن این بیانیه به شرح زیر است:
 
اسلام به‌عنوان کامل‌ترین دین الهی برای نجات بشریت از گمراهی، توسط پیامبر اکرم (ص) به بشریت عرضه شد؛ اما ازآنجاکه روشنگری و آگاهی بخشی آن موجب می‌شد تا مردمان از بردگی خلاصی یابند، همواره دشمنان دین برای نابود کردن آن تلاش کرده و با انواع ترفندها، از آغاز نبوت پیامبر تا امروز قصد داشتند با ایجاد تفرقه بین مسلمانان از اشاعه و رشد اسلام جلوگیری نمایند.
بی‌تردید مهم‌ترین و بزرگ‌ترین دست‌آویز مخالفان حقیقت، بحث شیعه و سنی و اختلاف میان این دو مذهب از مسلمانان است، بنابراین لزوم حفظ وحدت میان مسلمین ازجمله اموری است که همواره از سوی بزرگان و رهبران مذهبی مسلمان موردتوجه قرارگرفته است.
اینجاست که ولی امر مسلمین فرمود؛ «امروز وظیفهٔ امت اسلامی تنها این نیست که به یادبود ولادت پیغمبر جشن برپا کند، این کار کوچک و کمی است نسبت به آنچه وظیفهٔ او است. دنیای اسلام امروز وظیفه دارد مثل خود اسلام و مثل خود پیغمبر، روحی در این دنیا بدمد. فضای جدیدی ایجاد کند، راه تازه‌ای را باز کند. ما به این پدیده‌ای که در انتظار آن هستیم می‌گوییم "تمدن نوین اسلامی" ما باید دنبال تمدن نوین اسلامی باشیم برای بشریت».  
امروز جهان اسلام در اوج محبوبیت و عزت در جهان معاصر همچون خورشیدی فروزان پرتوافشانی کرده و مسلمانان عالم باید بدانند که حفظ و تحکیم اتحاد و همدلی رمز اصلی و انکارناپذیر این عزت و سرافرازی می‌باشد.
تشکل‌های شاهد و ایثارگر به مناسبت هفته وحدت و همچنین در آستانه میلاد مسعود و پربرکت حضرت ختمی‌مرتبت محمد بن عبدالله (ص)، ضمن عرض تبریک و تهنیت این ایام مبارک به محضر نائب بر حق امام زمان (عج) حضرت آیت‌الله خامنه‌ای (مدظله العالی)، عموم مسلمانان و به‌ویژه امت شهیدپرور ایران اسلامی، از خداوند قادر و متعال سربلندی و سرافرازی تمام مسلمین جهان را مسئلت می‌نمایند.
انتهای پیام/
کد مطلب: 314579
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور