​معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد:
انتظار بنیاد تولید آثار کیفی و فاخر در جشنواره آواها و نواهای ایثار است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۴۸
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران بر انتظار بنیاد از هنرمندان برای تولید آثار کیفی و فاخر در جشنواره آواها و نواهای ایثار تأکید کرد.
انتظار بنیاد تولید آثار کیفی و فاخر در جشنواره آواها و نواهای ایثار است
 
به گزارش «ایثار» حجت‌الاسلام محمدحسن کاویانی راد روز یک‌شنبه 3 آذرماه در نشستی با داوران منتخب نخستین جشنواره آواها و نواهای ایثار بابیان اینکه برگزاری این‌گونه جشنواره‌ها موجب می‌شود که موسیقی به استانداردهای موردنظر برسد، اظهار داشت: موسیقی، توصیف دامنه تصرف خیال انسان است و اگر بخواهیم در این محدوده پیام ارزشمندی را به مخاطبین القا کنیم باید به چارچوبی حرفه‌ای و استاندارد در این حوزه از هنر برسیم.
وی افزود: از ابتدای انقلاب اسلامی ایران تاکنون استانداردسازی مناسبی در حوزه موسیقی صورت نگرفته است و اگر این جشنواره در ابعاد حرفه‌ای برگزار شود در زمینه‌سازی برای استانداردسازی موسیقی می‌تواند بسیار مفید باشد.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد با اشاره به داوران حرفه‌ای، ارزشمند و باتجربه این جشنواره خاطرنشان کرد: امیدواریم با داوری خوب این عزیزان، آثار منتخب متناسب با فرهنگ فاخر ایثار و شهادت باشد البته بنیاد شهید و امور ایثارگران همواره تولید آثار فرهنگی و هنری را با توجه به جایگاه ارزشی بنیاد دنبال کرده است.
وی در پایان خاطرنشان کرد: استان بوشهر با توجه به سابقه تاریخی و مذهبی ظرفیت خوبی برای برگزاری این جشنواره فرهنگی را دارد که امیدواریم خروجی این جشنواره تولید آثاری با کیفیت و فاخر باشد.
در ادامه این نشست سید مرتضی حسینی مدیرکل امور هنری بنیاد با تشریح سیاست‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در حوزه موسیقی اظهار داشت: داوران منتخب این جشنواره 7 نفر از مدیران  صداوسیما و حوزه هنری هستند که با سیاست‌های بنیاد آشنایی دارند و آثار واصله را بررسی و حدود 20 اثر منتخب را در پایان معرفی می‌کنند.
وی افزود: فراخوان دریافت آثارنخستین جشنواره آواها و نواهای ایثار تا ۲۰ آذرماه ۱۳۹۸ است ، مخاطبین علاقه‌مند در سطح کشور می‌توانند در حوزه‌های آواها و نواها، مارش نظامی و سرود با محوریت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، ایثار اجتماعی، سبک زندگی ایثارگرانه و شهدای مدافع حرم آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.
مدیرکل امور هنری بنیاد بابیان اینکه هفته دوم دی ماه اختتامیه نخستین جشنواره آواها و نواهای ایثار است، گفت: افرادی که با تصمیم هیئت داوران منتخب شدند از تاریخ ۸ الی ۱۱ دی‌ماه در بوشهر آثار خود را اجرا خواهند کرد و درنهایت گروه داوری دیگری برگزیدگان را برای معرفی در اختتامیه معرفی می‌کند.
وی تاکید کرد: مقرر شده در بخش غیررقابتی این جشنواره،  از ۶ هنرمند سرشناسی که در طول ۴۰ سال گذشته در حوزه ایثار و شهادت آثار خوبی را تولید کردند تجلیل شود.
حسینی در پایان خاطرنشان کرد: آثار افراد منتخب جشنواره با همکاری دفتر سرود صداوسیما به‌صورت حرفه‌ای ضبط خواهد شد و در رادیو، سیما و شبکه‌های برون‌مرزی پخش می شود، همچنین در راستای تقدیر از هنرمندان برگزیده، علاوه بر پخش اثر، با حمایت بنیاد و صداوسیما، قرارداد تهیه اثری سفارشی با هنرمند منتخب منعقد می‌شود.
انتهای پیام/

 
کد مطلب: 316596