۲ هزار دانش آموز شاهد در آذربایجان‌غربی مشغول به تحصیل هستند
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۱۰
مدیرکل بنیاد شهید و امور و ایثارگران آذربایجان‌غربی گفت: ۲ هزار دانش‌آموز شاهد و ایثارگر در قالب ۲ طرح «شاهد» و «پراکنده» در مدارس استان مشغول به تحصیل هستند.
۲ هزار دانش آموز شاهد در آذربایجان‌غربی مشغول به تحصیل هستند
 

 
به گزارش ایثار آذربایجان غربی؛ مهدی فعال در گردهمایی کارشناسان و مدیران مدارس شاهد آذربایجان‌غربی در ارومیه با بیان اینکه درک شرایط روحی فرزندان شهدا در مدارس شاهد ضروریست؛ افزود: گرامیداشت یاد و خاطره شهدا در مدارس شاهد باید نمود ویژه‌ای داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه ارزیابی عملکرد مدارس شاهد استان نشان از رشد کمی و کیفی برنامه‌های این مدارس دارد اظهار داشت: بهبود فرآیند آموزشی دانش‌آموزان شاهد همواره توسط مسوولان این بخش پیگیری شده و در اولویت است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور و ایثارگران آذربایجان‌غربی ادامه داد : ۲ هزار دانش‌آموز شاهد و ایثارگر در قالب ۲ طرح «شاهد» و «پراکنده» در مدارس استان مشغول به تحصیل هستند.

این مقام مسئول افزود : همواره باید با احساس و مسئولیت و ادای دین نسبت به شهدا و ایثارگران و خانواده های آنها در جامعه قدم برداشت و در جهت پیشرفت آنها کوشید .
 
در ادامه مدیرکل آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه گفت: ۸۹۴ دانش‌آموز طرح شاهد در ۵۰ مدرسه شاهد استان در حال حاضر مشغول به تحصیل هستند.

ابراهیم محمدی اضافه کرد: رسیدگی به شرایط خاص فرزندان شهید در مدارس شاهد باید در اولویت قرار گیرد و در این خصوص برنامه‌ریزی ویژه‌ای صورت گیرد.

وی تقویت معنویات و آموزه‌های دینی را لازمه مدارس و تربیت دانش‌آموزان دانست و اضافه کرد: حضور پرشور و داوطلبانه دانش‌آموزان به ویژه دانش‌آموزان شاهد استان در نمازخانه مدارس یک نماد تربیتی و خروجی سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.

گفتنی است ۶۰۷ هزار نفر دانش‌آموز در مدارس آذربایجان‌غربی هم‌اکنون مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد  ۲ هزار دانش‌آموز شاهد و ایثارگر هستند. 
کد مطلب: 316854