ضرورت ارائه خدمات تخصصی به ایثارگران توسط دستگاه‌های اجرایی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۴۵
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: خدمت‌رسانی به ایثارگران هدفمند، قانون‌مند و به‌روزرسانی شده است و فقط محدود به بنیاد شهید و امور ایثارگران نیست و دستگاه‌های اجرایی در حوزه‌های تخصصی موظف به ارائهٔ خدمت به ایثارگران عزیز هستند.
ضرورت ارائه خدمات تخصصی به ایثارگران توسط دستگاه‌های اجرایی
 
به گزارش «ایثار» سید منصور میرمرادی صبح روز چهارشنبه ۶ آذرماه در نشست شورای اداری بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز، ضمن گرامی داشت یاد و خاطر شهدا و ایثارگران و تبریک هفتهٔ بسیج گفت: شجره طیبه بسیج نوعی تفکر و اندیشه است. تفکر بسیجی یک کاربرد وسیع و توسعه‌یافته و ظرفیتی شگرف است که می‌تواند موجب تحول در ساختار یک نظام شود، از سوی دیگر سد محکمی در برابر آسیب‌زنندگان به‌ نظام اسلامی است.
وی افزود: تفکر بسیجی با نوگرایی و پایداری همراه شده است، اگر این تفکر در ذهن آحاد جامعه شکل نمی‌گرفت شاهد این‌همه ایثار و فداکاری در کشور نبودیم، در دنیای امروز ایثار اجتماعی به‌عنوان یک تفکر در لایه‌های زندگی مردم شکل‌گرفته است، بنابراین هیچ زمان نباید احساس کرد که تفکر بسیجی و بسیجی بودن مربوط به مقطعی خاص است و بسیج امروزه در تمام لایه‌های جامعه تأثیرگذار و مؤثر است.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد شهید و امور ایثارگران، وجه تمایز بین جوامع مختلف را ارزش‌های آن جوامع دانست و تصریح کرد: تفکر بسیجی در دوران دفاع مقدس، رفع بحران‌ها و در حوادث غیرمترقبه بروز و ظهور کرده است و می‌تواند در حوزه‌ها و مقاطع زمانی مختلف به کشور کمک کند، ما امیدواریم این نوع تفکر در جامعه روزبه‌روز تعمیم داده شود و نسل امروز ارزش این نوع تفکر را درک کنند.
میرمرادی خاطرنشان کرد: مسئله‌ای که کشور ما را از جوامع دیگر متمایز کرده، دفاع از ارزش‌هایی بود که جوانان این مرزوبوم برای آن جنگیدند و ما در آموزه‌های دینی و احادیث خود داریم که سرنوشت هر قومی را خود آن قوم و ملت تعیین خواهند کرد.
وی در ادامه بابیان اینکه درک صحیح از قوانین و مقررات سبب پویایی و پیشرفت سازمان است گفت: باید طبق قوانین و مقررات حرکت کرد، درک صحیح از قوانین و مقررات، سازمان را در مسیر رشد و تعالی قرار می‌دهد، خدمت‌رسانی به ایثارگران باید روزبه‌روز هدفمندتر شود، امروز پس از گذشت ۴۰ سال از انقلاب اسلامی ایران، خدمت‌رسانی به ایثارگران هدفمند، قانون‌مند و به‌روزرسانی شده است، خدمت‌رسانی به ایثارگران فقط محدود به بنیاد شهید و امور ایثارگران نبوده بلکه دستگاه‌های اجرایی در حوزه‌های تخصصی موظف به ارائهٔ خدمت به ایثارگران عزیز هستند.
میرمرادی به ارائه خدمت غیرحضوری به ایثارگران اشاره کرد و گفت: امروز با توجه به پیشرفت فناوری، خدمت‌رسانی به ایثارگران با استفاده از روش‌های الکترونیکی و نرم‌افزاری صورت گرفته و در سامانه برخط بیش از ۱۴ خدمت به‌صورت غیرحضوری به ایثارگران عزیز ارائه می‌شود.
وی با اشاره به برخی مشکلات در حوزه آموزش عالی گفت: بنیاد در حوزه دانشجویی توافقاتی با دانشگاه‌ها منعقد کرده تا مشکلات را مرتفع کند و ما از تمام ظرفیت‌ها جهت رفاه و آسایش دانشجویان شاهد و ایثارگر استفاده خواهیم کرد، این دانشجویان سرمایه‌های کشور هستند و باید حمایت شوند.
معاون توسعه مدیریت و منابع بنیاد در پایان تأکید کرد: در دنیای امروز با مدیریت صحیح منابع و نیروی انسانی باید به سمتی حرکت کنیم تا بتوانیم امور را هدفمند کرده و رضایت ایثارگران را جلب کنیم، سازمان باید انرژی مثبت داشته و شاداب باشد و همکاران نسبت به یکدیگر اعتقاد قلبی داشته باشند، این اتفاق قطعاً سبب تحول در امور خواهد شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 317068