نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
اقامه یاد شهدا در راه اهداف آنهاست/ همه ما مکلف هستیم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۵
آیت الله عبادی با بیان اینکه راه شهدا و آرمان و اهداف آنان هنوز تحقق نیافته است بنابراین همه ما مکلف هستیم، گفت: اقامه یاد شهدا در راه هدف شهدا است و پیام آن این است که تا ظلم هست ما نیز به تأسی از شهدا در مقابل آن ایستادگی خواهیم کرد.
اقامه یاد شهدا در راه اهداف آنهاست/ همه ما مکلف هستیم
 
به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، آیت الله «سید علیرضا عبادی» شامگاه (10 آذر) در دیدار با دست اندکاران یادواره شهدای مسجد امام حسین(ع) بیرجند، اظهار کرد: اینگونه کارهای ارزشمندی که انجام می شود هر آنچه که با دیدگاه عمیق‌تری به آن نگاه شود سطح و اَجر آن بالاتر است.  
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه انسان اشرف مخلوقات است و تمام هستی در خدمت انسان است اما این مسئله مشروط به حفظ جایگاه تشریع است، گفت: اگر چنانچه انسان در جایگاهی که در نظام تکوین دارد قرار گیرد استعدادهایش بالفعل می شود.
آیت الله عبادی با اشاره به اینکه پیامبران الهی و اهل بیت علیه السلام برای رساندن انسان به جایگاه اصلی‌اش بسیار سختی و زحمت کشیدند و این راهی است که تداوم دارد، افزود: شهدا، جانبازان، آزادگان و خانواده‌هایشان پای عهد الهی مردانه ایستادگی کردند و برای اعلای حق و ابطال باطل از همه چیز حتی جان خود گذشتند و همچنان راه شهدا ادامه دارد.
وی بیان کرد: اکنون امام حسین علیه السلام به عنوان سمبل و تابلوی عدالت است و اربعین حسینی بین المللی شده و از هر نوع مذهب و دینی در مراسم عظیم اربعین حسینی شرکت می کنند.  
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به ماجرای شهادت وهب بن عبدالله کلبی تازه داماد و مادرش در کربلا اشاره کرد و گفت: جهاد در راه تحقق هدف که اقامه دین خدا، اعلای حق و ابطال باطل، مبارزه با ظالم و اجرای عدالت است. 
آیت الله عبادی با بیان اینکه راه شهدا و آرمان و اهداف آنان هنوز تحقق نیافته است بنابراین همه ما مکلف هستیم، عنوان کرد: اقامه یاد شهدا مسئله ای شخصی و خانوادگی و قومیتی نیست چون این صد درصد یک مسئله خدایی است و یاد شهدا کمتر از شهادت نیست. 
وی با تاکید بر اینکه آثار شهدا باقی می ماند، افزود: در برگزاری یادواره شهدا بحث انتقال پیام شهدا مطرح است و ارزش شهدا این است که در راه دین خدا و آرمان مرگ خود را انتخاب کردند و با ریختن اولین قطره خون شهید، تمام گناهان او آمرزیده می شود. 
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: اقامه یاد شهدا در راه هدف شهدا است و پیام آن این است که تا ظلم هست ما نیز به تأسی از شهدا در مقابل آن ایستادگی خواهیم کرد. 
آیت الله عبادی با تاکید بر اینکه شما حامل پیام شهدا هستید که انسان را را به اوج عزت و خدا می رساند، گفت: شهادت و برگزاری یادواره شهدا هر دو در راه هدف و به معنای حضور و پیاده شدن آرمان است و  پیام آن نیز بر دشمن بسیار تاثیر می گذارد. 
کد مطلب: 317670