داخلی صفحه بوشهر خبر
 
یادواره شهدا مقابله با جنگ نرم است
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۲
یادواره ۱۶۳ شهید دانش‌آموز و ۴۲ شهید فرهنگی شهرستان دشتستان، با حضور مسئولین و آحاد مردم و دانش آموزان، در دبیرستان دخترانه رضوان برگزار شد.
یادواره شهدا مقابله با جنگ نرم است
 
به گزارش «ایثار بوشهر» به نقل از خبرگزاری بسیج؛ مراسم یادواره شهدا فرهنگی و دانش‌آموز، با حضور فرمانده سپاه جوادالائمه (ع) شهرستان دشتستان، فرماندار، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان و مدیریت آموزش‌وپرورش شهر برازجان و دیگر مسئولین شهرستان و فرهنگیان و دانش آموزان، در دبیرستان دخترانه رضوان برازجان برگزار شد.
فرماندار شهرستان دشتستان، با اشاره به هفته مبارک بسیج و گرامیداشت این هفته، گفت: از مهم‌ترین ویژگی‌های شهدا، خدامحوری و عزتمندی آن‌ها بود.
نوروزی اظهار کرد: این یادواره‌ها باهدف زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا، یادآوری جان‌فشانی رزمندگان در طول هشت سال دفاع مقدس و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برپا می‌شود.
وی بابیان اینکه در یادواره‌های شهدا جوانان و نوجوانان حضور خوبی دارند، گفت: مسئولین امر، این حضور را با برنامه‌های مختلف جذاب‌تر کنند تا افزایش چشمگیری داشته باشیم.
این مقام مسئول یادآور شد: هدف از برگزاری یادواره شهدا، انتقال فرهنگ شهید و شهادت به نسل جوان و نوجوان و ادامه راه شهیدان است.
فرماندار شهرستان دشتستان با اشاره به اینکه یادواره‌های شهدا، تجدید میثاق با شهدا است، تصریح کرد: یادواره شهدا، توجه جوان را به هویت خودش جلب می‌کند و ما را از خواب غفلت بیدار می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: یادواره شهدا، مقابله با جنگ نرم است، در حقیقت تهاجم فرهنگی از تهاجم نظامی خطرناک‌تر است، در تهاجم فرهنگی، طمع به اخلاق و دین است، تهاجم فرهنگی کاملاً پنهان و بی‌سروصدا است.
نوروزی بابیان اینکه دانش‌آموز موفق کسی است که از فرصت‌ها به‌خوبی استفاده کند، گفت: امروز نیاز است دانش آموزان خلاقیت، نوآوری و پژوهش را یاد بگیرند، چراکه جامعه به خلاقیت و نوآوری شما نیاز دارد.
در ابتدای مراسم، مسئول کانون بسیج فرهنگیان دشتستان، با اشاره به اینکه از ابتدای سال تحصیلی، تمامی کلاس‌های درس مدارس شهرستان به نام شهدا نام‌گذاری شده، گفت: در تلاش هستیم مراسم یادواره شهدا را تحت عنوان لاله‌های روشن در تمامی مدارس شهرستان در طول سال تحصیلی برگزار کنیم.
قرائت بخشی از زندگی‌نامه و وصیت‌نامه شهدای دانش‌آموز و فرهنگی، در طول سال تحصیلی در مراسم صبحگاه مدارس از دیگر برنامه‌هایی بود که یحیایی به آن اشاره کرد.
در پایان مراسم، از تابلو و تمثال مبارک شهیدان حسینی مقدم رونمایی شد و سالن اجتماعات دبیرستان دخترانه رضوان، به نام شهیدان والامقام حسینی مقدم مزین شد.
انتهای پیام/
کد مطلب: 317677