شهادت انسان را به عالی‌ترین درجه می‌رساند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۸
تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: بالاترین مقامی که انسان می تواند به آن دست پیدا کند، مقام شهادت است و فرهنگ فداکاری باید توسط والدین، همسران و فرزندان شهدا در جامعه رواج یابد.
شهادت انسان را به عالی‌ترین درجه می‌رساند
 
به گزارش «ایثار»، حجت الاسلام احمد مروی دوشنبه 11 آذر در جریان سفر به شهرستان کاشمر با خانواده شهید «علی اصغر غلامی بشرویه» دیدار کرد و گفت: همه ما مدیون فداکاری شهدا هستیم، اما آنچه مهم اهمیت دارد، این است که راه شهدا را ادامه دهیم.
تولیت آستان قدس رضوی بیان کرد: بالاترین مقامی که انسان می‌تواند به آن دست پیدا کند، مقام شهادت است. فرهنگ فداکاری باید توسط والدین، همسران و فرزندان شهدا در جامعه رواج یابد.
در این دیدار حجت الاسلام حسین معصومی مدیرکل بنیاد خراسان رضوی، حجت الاسلام سید کاظم طباطبایی امام جمعه، مسلم ساقی فرماندار و حسین رزمی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران کاشمر نیز حضور داشتند.
تولیت آستان قدس رضوی در بدو ورود به شهرستان کاشمر با حضور در گلزار شهدای این شهر با اهدای شاخ‌‌های گل و قرائت فاتحه به مقام رفیع شهیدان ادای احترم کرد.
علی اصغر غلامی بشرویه در 26 بهمن 1340 چشم به جهان گشود و در نهم آذر 1360 در سوسنگرد به مقام رفیع شهادت نائل آمد. پیکر این شهید والامقام هم اکنون در گلزار شهدای مدرس آرام گرفته است.
گفتنی است؛ شهرستان کاشمر که 235 کیلومتر با مشهد فاصله دارد، 654 شهید، 1821 جانباز و 117 آزاده تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران کرده است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 317866
 


 
 
جامعه ایثارگری و مطالبات قانونی
 

دکتر حمید ضیایی پرور