داخلی صفحه ایلام خبر
 
مدیرکل بنیاد ایلام تاکید کرد؛
خانواده شهدای روستایی فراموش نمی شوند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۳
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام در حاشیه یک نشست، خبری مسرت بخش از برنامه ریزی برای دیدار با خانواده های معظم شهدای روستایی در نقاط محروم داد.
خانواده شهدای روستایی فراموش نمی شوند
 
به گزارش ایثار از ایلام به نقل از طلیعه زاگرس؛ مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران ایلام در حاشیه یک نشست، خبری مسرت بخش از برنامه ریزی برای دیدار با خانواده شهدای روستایی در نقاط محروم داد.
اسدالله تولیده در این باره گفت: در دیداری که مدتها پیش که با مقام معظم رهبری داشتیم تاکید ایشان بر دیدار خانواده های غیر معروف شهدا و به عبارتی پدر و مادران شهدای ساکن در روستاهای دور افتاده بود که سالیان سال کسی سراغشان نرفته است.
وی افزود: به همین منظور طرح سپاس را برای ملاقات با این خانواده های معزز و گمنام در دستور کار قرار داده ایم و البته این به معنی غفلت از سایر خانواده های شهدا نیست.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اضافه کرد: قصدمان از این کار به راه انداختن موج تبلیغاتی نیست و تنها برای دست بوسی به محضر این خانواده ها خواهیم رفت و در این کار فرماندهی سپاه امیرالمومنین(ع) سردار شاکرمی نیز همراه ما خواهند بود.
اسدالله تولیده همچنین گفت: تاکنون به روستاهای میشاخص گنجوان و روستاهای پلک بخش حاجی بختیار رفته ایم ودر برنامه دیدارهای آتی زیادی قرار دارد.
اجرای این برنامه ارزشمند برای تجلیل از مقام شاخص خانواده های شهدای روستاهای محروم استان ادای دینی است که با تربیت اسلامی و انقلابی فرزندان غیور خود سربازانی جان برکف برای صیانت از میهن و انقلاب اسلامی را روانه جبهه های حق علیه باطل کرده اند و امید بخش برای بازشناسی جایگاه این بخش از فرهنگ دفاع مقدس است.
خانواده های محروم روستایی بار سنگین انقلاب و ادای دین به اسلام را همیشه بر دوش کشیده اند و اجرای طرح سپاس تنها بخشی کوچک از ادای دین است.
شهدایی که در بستر روستاها قد کشیده و روانه میدان جهاد و غیرت شده اند شاید سواد دانشگاهی و حوزوی هم نداشتند اما ضمیر پاکشان و محبتشان به ادامه راه اباعبدالله الحسین(ع) زمینه ساز مسیری جهانی به نام جبهه مقاومت شده و امروز با الگوسازی خود مدافعان حرم را برای پشتیبانی از ارزش های اسلامی و امت اسلامی تحویل داده اند.
دنیای مادی شهدای روستایی شاید کوچک بود اما دنیای معنوی آنها امروز سیطره قدرت اسلام را تا مرزهای دریای مدیترانه پیش برده و در آستانه دروازه های غرب تمام داشته های ایدئولوژیک آنان را به چالش کشیده است. امروز سپاس از خانواده شهدای روستایی حرکتی کوچک برای تجلیل از کسانی است که افق دیدشان ما را مهیای جهاد آخرالزمانی می کند.
شناسه خبر : 1756
انتهای پیام/
کد مطلب: 317977