جایگاه ایثارگران معادل با تمامیت نظام است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۶
معاون تعاون و امور اجتماعی جایگاه ایثارگران را معادل با تمامیت نظام دانست و گفت: کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران باید تکالیف خود را در قبال ایثارگران به‌ خوبی انجام دهند.
جایگاه ایثارگران معادل با تمامیت نظام است
 
به گزارش «ایثار»، نشست کارگروه مسکن بنیاد البرز هم‌زمان با توزیع تسهیلات مسکن ایثارگران در کشور، با حضور محمدعلی عالیانی معاون تعاون و امور اجتماعی و همچنین و روسای مناطق و شهرستان‌ها و با هدف هماهنگی بیشتر در پرداخت این تسهیلات برگزار شد.
عالیانی در این نشست، جایگاه ایثارگران را معادل با تمامیت نظام دانست و گفت: کارکنان بنیاد باید تکالیف خود را در قبال ایثارگران به‌ خوبی انجام دهند.
وی افزود: ما مکلف هستیم با مشاوره صحیح و ارائه راهکارهای منطقی نسبت به بهره‌مندی ایثارگران از تسهیلات مسکن با هدف تهیه سرپناهی مناسب، اقدام کنیم.
عالیانی در ادامه تهیه مسکن را یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های ایثارگران دانست و گفت: ایثارگران فاقد مسکن به دلیل افزایش ناگهانی مسکن توان خود را در خرید سرپناه مناسب از دست‌ داده‌اند، لذا باید تلاش کنیم با این تسهیلات، عزیزان ایثارگر را در جهت خانه‌دار شدن کمک کنیم.
معاون تعاون و امور اجتماعی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز تصریح کرد: دو پروژه مسکن هم‌اکنون در استان البرز برای ایجاد سرپناه ایثارگران در دست اقدام است که یکی از آن‌ها با ظرفیت 174 واحد ویلائی در شهر جدید هشتگرد هم‌زمان با سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی به افراد واجد شرایط واگذار و پروژه دیگری با ظرفیت 1200 نفر در کلان‌شهر کرج در حال طراحی و مطالعه است که امیدواریم با این دو پروژه بخشی از مشکلات مسکن ایثارگران در دو سال آینده مرتفع شود.باید در راستای پویایی و سلامت ایثارگران تلاش کنیم
امیرحسین دانش کهن معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد البرز نیز از برگزاری نشست با اسفندیاری رئیس تربیت‌بدنی سپاه امام حسن مجتبی علیه‌السلام استان البرز در راستای ارتقای سلامتی ایثارگران خبر داد و گفت: باید در راستای پویایی و سلامت ایثارگران علی‌الخصوص جانبازان تلاش کنیم و با برنامه‌ریزی مناسب، ورزش نشاط و سلامتی را در میان آنان گسترش دهیم و در همین راستا ایجاد فضا، امکانات و شرایط مناسب در تحقق این امر ضرورت دارد.
وی با بیان اینکه پیشرفت ورزش نیاز به فرهنگ‌سازی بیشتر دارد، گفت: خوشبختانه تاکنون فعالیت‌های خوبی در این زمینه انجام‌شده است اما کافی نیست و امیدوارم باهمت مسئولان و برنامه‌ریزی منسجم گام‌های مؤثرتری در جهت ترویج فرهنگ ورزش در میان خانواده‌های شاهد و ایثارگر برداشته شود.
معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد البرز تصریح کرد: این جلسه با عنایت به اهمیت و ضرورت ورزش در بین خانواده‌های شاهد و ایثارگر و لزوم سلامت روحی و روانی این عزیزان برای استفاده جانبازان و خانواده‌های شاهد و ایثارگر استان از مجموعه‌های فرهنگی ورزشی استان البرز با تسهیلات ویژه برگزار می شود.
کد مطلب: 318131