همایش دانشجویی فرزندان آزادگان دفاع مقدس برگزار شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۸
چهارمین همایش دانشجویی فرزندان آزادگان دفاع مقدس روز پنجشنبه ۱۴ آذر در محل موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.
همایش دانشجویی فرزندان آزادگان دفاع مقدس برگزار شد
 
به گزارش «ایثار» عادل مهری مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر در این همایش ضمن تبریک میلاد امام حسن عسگری (ع) گفت: در حال حاضر حدود ۹ هزار نخبه شاهد و ایثارگر در مجموعه دانش پژوهان عضویت دارند. خوشبختانه با زحمات و تلاش‌های صورت گرفته آیین‌نامه حمایت از نخبگان ایثارگر در کمیسیون اجتماعی دولت به تصویب رسید و از تمام عزیزانی که برای این کار تلاش کرده‌اند تشکر می‌کنیم.
وی افزود: در حوزه تشکل‌ها نیز ۱۱۰ تشکل ایثارگری با مجوز فعالیت رسمی از وزارت کشور در حال فعالیت و همکاری هستند که یکی از منسجم‌ترین این تشکل‌ها، جمعیت آزادگان دفاع مقدس است.
مدیرکل دفتر دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با اشاره به جایگاه مهم تشکل‌های ایثارگری گفت: حجت الاسلام والمسلمین شهیدی معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران همواره بر اهمیت تشکل‌ها در فعالیت‌های بنیاد تأکید داشته‌اند و از تشکل‌ها به عنوان بازوهای اجرایی و از نخبگان به عنوان اتاق فکر بنیاد نام می‌برند. این نگاه در سراسر کشور و در بین تمام مدیران بنیاد نیز وجود دارد و همواره بر ضرورت استفاده مدیران بنیاد از ظرفیت‌های تشکل‌ها و نخبگان شاهد و ایثارگر تأکید شده است.
مهری افزود: در مجموعه دانش پژوهان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر برنامه‌ریزی‌های لازم برای حمایت از نخبگان در زمینه راه‌اندازی شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ ها انجام شده است. در حوزه تشکل‌ها نیز در بخش تشکل‌های مربوط به قربانیان ترور و قربانیان سلاح‌های شیمیایی فعالیت‌های ویژه‌ای صورت می‌گیرد و نمایندگانی در کنفرانس‌های مربوط به این حوزه‌ها حضور می‌یابند.
حمید علی‌ صمیمی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگر تهران بزرگ نیز با گرامی داشت یاد شهدا گفت: به صورت ویژه یاد می‌کنیم از شهدای غریب، شهدایی که در دوران اسارت در زندان‌های بعثی غریبانه به شهادت رسیدند.
وی ادامه داد: نخبگان در مقاطع مهم و حساس نقش خود را به خوبی ایفا می‌کنند و راهگشای مسائل و مشکلات هستند. مصداق مهم این موضوع دوران دفاع مقدس است که رزمندگان وارد عرصه شدند و عده‌ای از آن‌ها به درجه شهادت، عده‌ای جانبازی و عده‌ای نیز آزادگی رسیدند. امروز نیز فرزندان همان عزیزان به میدان آمده‌اند تا راه پدران خود را ادامه دهند و به نظام و کشور کمک کنند.
صمیمی ضمن تأکید بر اینکه در بنیاد شهید و امور ایثارگران همواره نگاه ویژه‌ای نسبت به تشکل‌های ایثارگری وجود دارد افزود: با توجه به محدودیت‌های بودجه‌ای شاهد بروز مشکلاتی در حوزه پرداخت شهریه ایثارگران در دانشگاه‌ها هستیم، اما همواره تلاش می‌کنیم این مشکلات به این عزیزان منتقل نشود.
سعید اوحدی نیز در این مراسم با بیان اینکه جنگ در دیدگاه متداول در دنیا مترادف تخریب و کشتار است افزود: امام خمینی (ره) این دیدگاه را تغییر دادند و امروز شاهد نتایج همین تغییر دیدگاه و ایجاد اقتدار برای کشورمان هستیم.
این آزاده دفاع مقدس افزود: تصویر جهانیان از اسیر نیز موجودی دست و پا بسته و ناامید بود و اسارت به منزله پایان همه چیز محسوب می‌شد، اما این نگاه نیز در انقلاب اسلامی تغییر کرد و امروز اسرای ایرانی به عنوان آزاده شناخته می‌شوند.
در این مراسم از جمعی از فرزندان نخبه شاهد و ایثارگر استان تهران تقدیر به عمل آمد.
همچنین گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌های جمعیت آزادگان دفاع مقدس و جمعیت فرزندان آزادگان دفاع مقدس ارائه شد.
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 318255