داخلی صفحه ایلام خبر
 
استوار باش مادر!
تاریخ انتشار : دوشنبه ۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۸
شهید "محمدکریم حسینی" در وصیت نامه اش خطاب به مادر می گوید:مادرم استوار باش، مانند كوهى كه به افق سر كشيده، بلند باش كه مبادا منافقين از شهادت فرزند تو سوء استفاده كنند. در سالگرد این شهید والامقام وصیت نامه وی را برای علاقمندان منتشر می‌شود.
استوار باش مادر!
 
به گزارش نوید ایثار از ایلام؛ شهید محمدکریم حسینی فرزند حسن  سال 1337 در یکی از روستاهای بخش سومار شهرستان ایوان دیده به جهان گشود.
او از همان اوایل با رنج و مشقت آشنا شد، به علت کمبود امکانات تحصیلی تا مقطع راهنمایی تحصیل نمود و به کار کارگری جهت کمک به معیشت خانواده پرداخت. وقتی به سن قانونی خدمت مقدس سربازی رسید به خدمت اعزام شد و در حین خدمت سربازی گلوله ای به پایش اصابت کرد و مدتی را در بیمارستان گذراند.
شهید حسینی پس از اتمام خدمت سربازی در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سومار غرب به عنوان بسیجی در سپاه استخدام شد. مدت 26 ماه در خطه سومار در انجام عملیات ها نقش مؤثری داشت و شب و روز از هیچ کوششی فروگذار نکرد.
وی در بیست و ششم آبان 1361  در عملیات زین العابدین در نقطه میان تنگ  سومار مورد اصابت تیر مزدوران بعثی قرار گرفت و مجروح گردید و به بیمارستان انتقال یافت.
وی سرانجام در چهارم آذر 1361 به درجه رفیع شهادت نایل آمد. مزار این شهید گرانقدر در جوار امامزاده حاجی حاضر شهرستان ایوان قرار دارد.متن وصیت نامه شهید محمد کریم حسینی

سفارش به مادر
مادرم من اين راه را با دید باز و اختیار خود انتخاب كردم  منتظر من نباشيد چون نرفتم كه برگردم ، رفتم كه با كفر مبارزه كنم  و بكشم  و اگر نتوانستم كشته شوم ، وصيت مى‌كنم كه هرگز براى من اشك نريزيد فقط به مادرم بگوييد كه تو در نزد زينب(س) سربلند خواهى بود ،چون كه تو هم شهيد داده‌اى  ، مادر هر موقعى كه به ياد فرزند خود مى‌افتيد به ياد فرزندانى باشيد كه بدن پاره پاره آنان را هم مادران شان نديدند .
مادرم استوار باش مانند كوهى كه به افق سر كشيده، بلند باش كه مبادا منافقين از شهادت فرزند تو سوء استفاده كنند.

سفارش به پدر
اى پدر ، همچون شير قوی باش مبادا از شهادتم ناراحت شوی که دشمن خوشحال شود.

خطاب به برادران و خانواده
به برادران  دينى خود توصيه مى‌كنم تا آخرين قطره خون با دشمنان اسلام بجنگيد و با آنان سازش نكنيد و هميشه گوش به فرمان رهبر باشيد .
از خانواده محترمم مى‌خواهم كه براى من هيچ گريه نكنند و ناراحت نباشند چون در راه اسلام شهيد شده‌ام .
انتهای پیام/
کد مطلب: 318322