نشست پدافند غیرعامل بنیاد قزوین برگزار شد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۲
نشست پدافند غیرعامل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با حضور مدیرکل و رییس اداره حراست بنیاد استان و سایر اعضا برگزار شد.
نشست پدافند غیرعامل بنیاد قزوین برگزار شد
 
به گزارش «ایثار»، در این نشست، غلامرضا حقایق‌پور با بیان اینکه تاریخ زندگانی بشر همواره با عنصر جنگ همراه بوده است، گفت: به همین منظور جوامع مختلف عامل دفاع را در سطوح مختلف مورد استفاده قرار داده و همواره به دنبال یافتن شیوه‏‌هایی برای کاهش اثرات عوامل تهدیدکننده‏‌ ایمنی و امنیت خود بوده و هستند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با تأکید بر ضرورت توجه به پدافند غیرعامل، افزود: این پدافند در همه استان‌ها مورد توجه قرار گرفته و فعالیت‌ها براساس آن انجام می‌شود تا سرمایه‌های ملی و منافع حیاتی با راهبرد دفاعی در برابر تهدیدات احتمالی مصون بماند.
وی با بیان اینکه پدافند غیرعامل یكی از بهترین و مطلوبترین راهكارها برای خنثی‌سازی حملات دشمنان است، گفت: تجربه هشت ساله دفاع مقدس نشان داده که دشمن برای شکست ما، مراکز حیاتی و حساس را مورد هدف قرار می‌دهد که باید با استفاده از ابزارها و امکانات، توان دفاعی را برای این مراکز افزایش دهیم.
وی با اشاره به اینکه اصلی‌ترین هدف پدافند غیرعامل، کاهش آسیب‌پذیری و ایمن‌سازی زیرساخت‌های کشور است، افزود: اگر اهمیت این مسئله توسط مدیران درک نشود و پدافند غیرعامل به‌طور مطلوب توسعه پیدا نکند، کشور در معرض تهدیدهای غیرقابل جبران قرار خواهد گرفت.
انتهای پیام/
کد مطلب: 318475