داخلی صفحه ایلام خبر
 
منش و گفتار شهدا باید الگوی مسئولین باشد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۶
استاندار ایلام گفت: منش و گفتار شهدا باید الگوی مسئولان باشد و خدمت بی منت به مردم و رسیدگی به امور آنان، قدم گذاشتن در مسیر شهداست.
منش و گفتار شهدا باید الگوی مسئولین باشد
 
به گزارش ایثار از ایلام؛ قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام و اسدالله تولیده مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان ایلام روز شنبه ۱۶ آذرماه، به مناسبت روز دانشجو به دیدار خانواده‌های معظم شهدا دانشجو «عبدالهادی مهدی زاده» و «حمید زرگوشی» رفت و نسبت به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.
اسدالله تولیده در این دیدارها، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای دانشجو، اظهار داشت: تکریم خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، یک وظیفه دینی، اخلاقی و اجتماعی است و همه‌ی مسئولان باید در این زمینه فعالانه اقدام کنند.
مدیرکل بنیاد ایلام افزود: شهدا در پیشگاه خداوند، از جایگاه بالایی برخور دارند و باید تلاش شود که فرهنگ دیدار با خانواده های معظم شهدا در جامعه ترویج  داده شود.
وی تصریح کرد: خانواده‌های معظم شهدا با روحیه‌ای که دارند، موجب دلگرمی و تقویت روحیه‌ی مسوولان می‌شوند و دعای خیرشان قطعا در خدمتگزاری به مردم تاثیرگذارست.
استاندار ایلام نیز در این دیدارها ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا به ویژه شهدای دانشجو، آرامش و اقتدار امروز کشور را مدیون خون شهدا عنوان کرد و گفت: برنامه ریزی شده است که همه مسئولان استان، سعادت حضور در جوار خانواده های معظم شهدا را داشته باشند.
سلیمانی دشتکی در ادامه گفت: شاید این خانواده‌ها نیازی به حضور ما نداشته باشند، اما این ما هستیم که برای پیدا کردن راه و مسیر درست و درس گرفتن نیازمند این عزیزان هستیم.
وی افزود: البته در این میان وظیفه ما مسئولین است که در این بازدیدها به وضعیت خانواده های معظم شهدا و ایثارگران رسیدگی کنیم.
وی گفتار و رفتار شهدا را چراغ راه سعادت دنیوی عنوان کرد و گفت: منش و گفتار شهدا باید الگوی مسئولان باشد و خدمت بی منت به مردم و رسیدگی به امور آنان قدم گذاشتن در مسیر شهداست.
رئیس شورای توسعه و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت استان ایلام در ادامه کشور را مدیون مردم ایلام دانست و گفت: در طول ۸ سال دفاع مقدس این مردم سلحشور در دفاع از آب و خاک و کیان ایران اسلامی کم نگذاشتند و با تقدیم بیش از ۳۰۰۰ شهید و ۱۲ هزار جانباز نام خود را بر تارک این مرز و بوم جادوانه ساختند.
سلیمانی دشتکی استاندار ایلام افزود: از آنجایی که در طول ۸ سال جنگ تحمیلی عملا امکان توسعه برای این دیار نبود، امروز کشور و دولت وظیفه دارد عقب افتادگی آن دوران را جبران نماید.
وی در پایان تاکید کرد: یکی از بزرگترین افتخارات من در دوران زندگی و طول خدمتم نزدیک بودن به خانواده شهدا و جانبازان و ایثارگران بوده است.
انتهای پیام/
کد مطلب: 318546