داخلی صفحه خوزستان خبر
 
برگزاری محفل خاطره گویی شهیده شاخص 1398 کشور در دزفول
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۱۱
مراسم محفل خاطره گویی شهیده عصمت پورانوری در دزفول برگزار شد.
برگزاری محفل خاطره گویی شهیده شاخص 1398 کشور در دزفول
 
مراسم محفل خاطره گویی شهیده عصمت پورانوری در دزفول برگزار شد.
مراسم محفل خاطره گویی شهیده عصمت پورانوری از شهدای شاخص سال 1398 کشور جمعه 15 آذر ماه 1398 در مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول برگزار گردید.
در این برنامه که با حضور خانواده شهیده عصمت پورانوری و دیگر خانواده های شاهد و ایثارگر، مسئولین ادارات، نهادها و یگان های نظامی، رییس و تعدادی از کارکنان بنیاد برگزار شد، مادر شهیدان علیرضا و عصمت پورانوری ، سخنرانان و آشنایان نزدیک شهیده به بیان خاطرات و روحیات ایثارگری این شهیده پرداختند.
این مراسم با مشارکت فرمانداری ویژه، شهرداری، مرکز فرهنگی دفاع مقدس و مدیریت حوزه هنری دزفول برگزار گردید.
لازم به ذکر است در پی نگارش زندگینامه و خاطرات شهیده عصمت پورانوری در کتابی بنام "عصمت" توسط سرکار خانم آذرنگ، و تقریظ کتاب توسط مقام معظم رهبری، مورد توجه و استقبال مردم فهیم ایران گردید.
شهیده عصمت پورانوری دارای سجایای مختلفی از جمله ساده زیستی و تاکید بر حفظ حجاب بود به طوری که هنگام بمباران های هوایی و موشکی به دزفول، توصیه به حفظ حجاب حتی موقع خواب می کرد.
شهیده عصمت پورانوری در جریان جنگ تحمیلی در حالیکه با حجاب کامل در حال استراحت بود در تاریخ 19/9/1360 در اثر بمباران موشکی به دزفول به فیض شهادت نائل آمد.
بسیجی شهید علیرضا پورانوری برادر شهیده عصمت پور انوری نیز در تاریخ 21/11/1361 در ذلیجان، منطقه عملیاتی والفجر مقدماتی جاویدالاثر گردید.
ضمناً کنگره ملی شهیده عصمت پورانوری با حضور مقامات کشوری و لشگری در تاریخ 19 آذرماه 1398  در دزفول برگزار خواهد شد.
کد مطلب: 318647