داخلی صفحه ایلام خبر
 
آرمانش شعار هیهات من الذله بود و بس
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۴۲
هر چند خانواده حمدالله وی را برای ادامه تحصیل تشویق می کردند اما او با شور و شوقی که از جبهه در قلبش روزنه کرده بود بارها می گفت که من دانشگاه جبهه و جنگ را به ادامه تحصیل ترجیح می دهم و تا مرز شهادت یا اسارت دست از رهبرم بر نمی دارم و شعار هیهات من الذله امام حسین (ع) را سرلوحه آرمانم می دانم.
آرمانش شعار هیهات من الذله بود و بس
 
به گزارش ایثار از ایلام؛ مفقود الاثر شهید حمدالله شریفی فرزند شمس الله سال ۱۳۴۸ در روستاي جانجان شهرستان چرداول، در يك خانواده مذهبي چشم به جهان گشود.
در مقطع دبیرستان مشغول به تحصیل شد. کمتر از هفده سال از عمرش نگذشته بود که با شور و شوق زیادی که به انقلاب، شهدا و امام شهدا داشت کلاس درس را رها و عازم جبهه شد.
هر چند خانواده حمدالله وی را برای ادامه تحصیل تشویق می کردند، اما او با شور و شوقی که از جبهه در قلبش روزنه کرده بود، بارها می گفت: که من دانشگاهِ جبهه و جنگ را به ادامه تحصیل ترجیح می دهم و تا مرز شهادت یا اسارت دست از رهبرم بر نمی دارم.


او می گفت: شعار هیهات من الذله امام حسین (ع) سرلوحه آرمانم می دانم و با پوشیدن لباس سبز پاسداری راهی سنگرهای مقدس جبهه قصرشیرین شد و سرانجام هفتم آذر ماه 66 در منطقه تكاب حدفاصل گيلان غرب و قصر شيرين در درگیری با گروه منافقین کوردل و از خدا بی خبر در نیمه شب با نثار خون خود دینِ خود را به رهبر انقلاب و وطنش ادا نمود و پیکرش تاکنون مفقود مانده است. 
انتهای پیام/
 
کد مطلب: 318672