داخلی صفحه گیلان خبر
 
با عرشیان :
شهید علی اکبر اسدی مستقیم
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۵۳
شهید علی اکبر اسدی مستقیم در تاريخ 01/ 07 / 1348 در شهرستان رشت چشم به جهان گشود . او با آغاز جنگ تحمیلی راهی جبهه های جنگ حق علیه باطل شد و پس از رشادت های فراوان در بیست و هفتم خرداد ماه سال 66 در چاله خزینه سلیمانیه عراق بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سینه و موج گرفتگی به درجه رفيع شهادت نائل آمد. مزار این شهید گرانقدر در گلزار شهدای شهرستان رشت قرار دارد.
 
سپاس بی حد خدای را سزاست که خود شاهد بر خود و اولین شهید بر عالم است و لباس شهادت را زیباترین قرارداد و به تن بندگان برگزیده خود اختصاص داد.
درود خداوند و فرشتگان درگاهش بر پیامبر شاهد و امامان شهید که بر جمیع شهدای تاریخ امامند.
خلعت شهادت رزق کریم و ویژه خدا است که ملائک پروردگار بر تن بندگانی می پوشند که به یک تجارت سودمند دست زدند و جان خود را دادند و رضوان خداوند را ستادند.
آری این بندگان برای شرفیابی به آستان قدس ربوبی و حضیره قدس بهشتی و بهشت رضوان ،خلعت نورانی و زیبای شهادت پوشیدند و وارد شدند.
شعاع نورانی،وسعت خوشبختی و دایره فرح شهید آنقدر گسترده است که افزون بر خانواده و  بستگان درجه یک،ده ها همسایه و هم وطن و خدمتگذار آستان شهیدان را نیز در شعاع ، وسعت و دایره خود قرار می دهند و پس از انبیاء و معصومین دست و دلبازترین شافعان روز جزا هستند.
می‌خواهیم هر روز هفته را با نامی و یادی از این ستاره‌ها،‌ شب کنیم و کار را با تبرک و مدد از این عارفان عاشق آغاز؛
باشد که ادای دینی باشد بر آن همه رشادت،شهامت،مجاهدت و شجاعت...انشالله

زندگینامه شهید 

شهید علی اکبر اسدی مستقیم در تاريخ 01/ 07 / 1348 در شهرستان رشت چشم به جهان گشود . او با آغاز جنگ تحمیلی راهی جبهه های جنگ حق علیه باطل شد و پس از رشادت های فراوان در بیست و هفتم خرداد ماه سال 66 در چاله خزینه سلیمانیه عراق بر اثر اصابت ترکش خمپاره به سینه و موج گرفتگی به درجه رفيع شهادت نائل آمد. مزار این شهید گرانقدر در گلزار شهدای شهرستان رشت قرار دارد.

گلچینی از وصیت نامه شهید

*  خواهرم حجاب تو مشت محکی است بر دهان ابر قدرت ها
* برادران و خواهران ، مسجدها را رها نکنید و امام را تنها نگذارید و راه مرا ادامه دهید
* خداوندا ، یگانه آرزویم شهادت بوده است و در راهی قدم می گذارم که به آرزویم رسیده باشم ، شاید اگر گناهی از من سرزده پاک گردد

انتهای پیامها

کد مطلب: 318717