داخلی صفحه گیلان خبر
 
همزمان با گرامیداشت روز دانشجو
دیدار با خانواده ‌شهید دانشجو مهرداد حمزه رفعتی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۵
دیدار با خانواده‌های معظم شهدا یادآوری رشادت‌های شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و دلبستگی به میهن در مستعدان نسل اخیر می‌شود.
 
به گزارش ایثار گیلان،همزمان با گرامیداشت روز دانشجو و به پاس قدردانی از فداکاری‌ها و رشادت‌های شهدای دانشجو و نیز با هدف الگوسازی زندگی شهدا برای نسل‌های جوان، صبح روز دوشنبه 18 آذر ، رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان به همراه تعدادی از استعدادهای برتر شاهد و ایثارگر استان گیلان با حضور در منزل شهید دانشجو مهرداد حمزه‌رفعتی از شهدای جنگ تحمیلی،با خانواده آن شهید گرانقدر دیدار و گفتگو کرده و یاد و نام فرزند شهیدشان را گرامی داشتند.
در این دیدار،دکتر اصفهانی رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان ضمن اظهار خرسندی از توفیق حضور در منزل این شهید والامقام بیان داشت:بنیاد نخبگان مفتخر به آشنا ساختن استعدادها برتر با مشی و مرام شهدا و الگوسازی ایشان برای نسل اخیر است.
 رئیس بنیاد نخبگان استان گیلان هدف از این دیدارها را تقدیر از فداکاری‌ها و رشادت‌های شهداء،خصوصا شهدای عزیز دانشجو دانست و به ضرورت تکریم یاد و نام آن عزیزان توسط همه آحاد جامعه تاکید نمود.
وی با بیان اینکه دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و یاد آوری رشادت‌ها و فداکاری‌های شهدا باعث ترویج ایثار و دلبستگی مستعدان نسل اخیر به میهن می‌شود، بر الگوپذیری و تأسی نخبگان و استعدادهای برتر از شهداء و خانواده‌های آنان تاکید کرد و فراهم شدن بستر تعالی، پیشرفت و امنیت پایدار جامعه امروز کشور را مرهون ایثار و فداکاری شهدا و خصوصا شهدای دانشجو دانست.
لازم به ذکر است شهید مهرداد حمزه‌رفعتی متولد 1345و سال اول دانشجوی پزشکی دانشگاه تهران با رتبه قبولی 100 بود که در لبیک به ندای امام (ره) در سال 1365 عازم جبهه شد و در عملیات کربلای 2 در منطقه حاج عمران به درجه رفیع شهادت نائل آمد.
"انتهای پیام"
 
کد مطلب: 318891