داخلی صفحه خوزستان خبر
 
برگزاری کنگره ملی شهیده شاخص کشوری، عصمت پورانوری و شهدای زن استان خوزستان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
کنگره ملی شهیده شاخص کشوری سال1398، شهیده عصمت پورانوری و شهدای شاخص زن استان خوزستان در دزفول برگزار شد.
برگزاری کنگره ملی شهیده شاخص کشوری، عصمت پورانوری و شهدای زن استان خوزستان
 
کنگره ملی شهیده شاخص کشوری سال1398، شهیده عصمت پورانوری و شهدای شاخص زن استان خوزستان در دزفول برگزار شد.
کنگره ملی شهیده شاخص کشوری سال 1398، شهیده عصمت پورانوری و شهدای زن استان خوزستان سه شنبه 19 آذرماه 1398 در حسینیه ثارالله دزفول برگزار شد.
در این آئین که با حضور خانواده های معظم شهدا، ایثارگران، ائمه جمعه شهرهای دزفول-امام و سردشت، فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) خوزستان، رئیس بسیج جامعه زنان کشور، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، فرمانده انتظامی دزفول، شهردار ، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، رییس و کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران دزفول، دیگر مسئولین اداری و نظامی و مردم شهیدپرور و ولایت مدار دزفول برگزار شد، حجت الاسلام قاضی دزفولی امام جمعه دزفول در سخنانی با اشاره به مجاهدت مردم شهید پرور دزفول گفت: همه اقشار مختلف مردم با نثار قطره قطره خون خود در به ثمر رساندن این انقلاب سهیم بوده و این همه شهید ، جانباز و آزاده باعث شد حیاتی دوباره به اسلام و انقلاب ببخشد.
در این مراسم خانم اصلانی رییس بسیج جامعه زنان کشور، مهمان ویژه این همایش نیز ضمن تاکید بر ادامه راه شهیدان از جمله شهیده عصمت پورانوری گفت:
شهدا با خون خود باعث آبیاری این انقلاب و نظام شدند و این ستارگان درخشان باعث شدند مسیر شناخت ارتباط با خدا را برایمان فراهم کنند.
همچنین فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) استان خوزستان نیز در این کنگره ملی با گرامیداشت یاد و خاطره شهیده عصمت پورانوری گفت: مردم خوزستان و دزفول با مقاومت خود به دنیا یادآوری کردند که هزینه مقاومت از هزینه سازش بسیار کمتر است.
سردار سرتیپ حسن شاهوارپور ایستادگی و مقاومت را برای پیروزی بر دشمن ضروری خواند و افزود: مقاومت، سختی و شهادت ، محاصره اقتصادی و تحریم در پی دارد ولی با همه توطئه های دشمنان، دزفول و خوزستان همچون سرو سرافراز ایستاده اند.
یکی  از بخش های جذاب این کنگره هنرنمایی سرکار خانم فاطمه عبادی بود که با هنرمندی تمام جلوه های از مقاومت و ایثار مردم دزفول و خوزستان در دوران دفاع مقدس به وسیله نقاشی شن به تصویر کشید.
اجرای گروه سرود، پخش کلیپ، رونمایی از کتاب های "عصمت" و  "چادری برای عصمت" ، تمبر یادبود شهیده عصمت پورانوری از بخش های دیگر این مراسم بود.
در پایان با حضور مهمانان کنگره با اهدای لوح از خانواده شهیدان والامقام عصمت و علیرضا پورانوری تجلیل به عمل آمد.  
شهیده عصمت پورانوری متولد 1341 در دوران انقلاب در جلسات افشاگرانه رژیم منحوس پهلوی و راهپیمایی ها شرکت می کرد و پس از پیروزی انقلاب نیز در جلسات و برنامه های عقیدتی، سیاسی که د رمنازل خواهران تشکیل می شد شرکت می نمود. در سال 59 موفق به اخذ دیپلم اقتصاد شد.
از مهمترین شاخص های این شهیده حفظ و ترویج حجاب اسلامی بود به طوری که در شب های موشک باران شهرستان دزفول به خواهران توصیه می نمود، تا در هنگام موشک باران دزفول با حجاب کامل بخوابید که اکر موشک به خانه هایمان اصابت کرد دیگر مجلی نیست به فکر پوشش خود باشیم. شهیده عصمت پورانوری در تاریخ 19/9/1360 در اثر حملات موشکی به دزفول به فیض شهادت نائل آمد.
بسیجی شهید علیرضا پورانوری برادر شهیده عصمت پور انوری نیز در تاریخ 21/11/1361 در ضمناً ذلیجان، منطقه عملیاتی والفجر مقدماتی جاویدالاثر گردید.
کد مطلب: 318993