برگزاری نشست هم‌اندیشی مدیرکل آموزش بنیاد با معاونین آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۴
مدیرکل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران به مناسبت روز دانشجو با معاونین آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی با هدف همفکری و تبادل‌نظر پیرامون موضوع نقل‌وانتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر در وزارت بهداشت دیدار و گفت‌وگو کرد.
به گزارش ایثار، این نشست به مناسبت روز دانشجو با حضور مدیرکل آموزش بنیاد، مدیرکل شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی و معاونین آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی، ایران، علوم بهزیستی و دانشگاه شاهد و با هدف همفکری و تبادل‌نظر پیرامون مسائل آموزشی و تحصیلی دانشجویان شاهد و ایثارگر برگزار شد.
محمدعلی فقیه مدیرکل آموزش بنیاد در خصوص این جلسه گفت: در این جلسه با توجه به‌ضرورت درک متقابل و همگرایی و اهتمام بیشتر دانشگاه‌ها و بنیاد در دستیابی به اهداف آموزشی منطبق با اساسنامه طرح شاهد، برنامه‌های بنیاد در دستیابی به شرایط مطلوب تحصیلی تشریح شد.
وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که با افزایش تعامل بین بنیاد با وزارتخانه‌های آموزشی و دانشگاه‌ها شاهد ارتقای هر چه بهتر سطح کیفی خدمات‌رسانی به دانشجویان شاهد و ایثارگر باشیم.
مدیرکل آموزش بنیاد افزود: در سال جاری با تعامل خوب بین اداره کل آموزش بنیاد و اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، همچنین ادارات کل فناوری اطلاعات دو دستگاه، سامانه نقل‌وانتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر برای انتقال محل تحصیل واجدین شرایط در نیمسال اول سال تحصیلی جاری به بهره‌برداری رسید و به‌ این‌ ترتیب گام مثبتی در زمینه تسهیل خدمات‌رسانی و رعایت عدالت آموزشی برای دانشجویان شاهد و ایثارگر وفق ماده 62 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران فراهم شد.
سید علی حسینی مدیرکل شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت در این جلسه ضمن اشاره به اقدامات و حمایت‌های صورت گرفته در خصوص دانشجویان شاهد و ایثارگر شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های علوم پزشکی از همکاری فی‌مابین بنیاد و وزارت بهداشت به‌خصوص در راه‌اندازی سامانه نقل‌وانتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارتخانه متبوع تقدیر و تشکر و بر لزوم اصلاح آیین‌نامه جاری نقل‌وانتقال تأکید کرد.
در این جلسه دیدگاه‌های شرکت‌کنندگان در خصوص آیین‌نامه جاری نقل‌وانتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر بیان و مقرر شد نقطه نظرات ارائه‌شده در قالب پیشنهادهای اصلاحی از سوی اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت متبوع به ستاد برنامه‌ریزی شاهد و ایثارگر منعکس، تا در فرآیند قانونی کلیه موارد بررسی و ارزیابی و اقدام اجرایی لازم در این خصوص انجام شود.
انتهای پیام/
کد مطلب: 319280